• Проблеми середнього віку виявилися надуманими?

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Субота, 23 листопада 2013 року
Британські вчені провели дослідження з визначення симптомів середнього віку. Опитування проводили серед респондентів старше 50 років. Результат показав, що у 43% учасників не було жодного симптому, характерного для середнього віку.

Ще 53% учасників відповіли, що феномена середнього віку взагалі не існує. А 75% відзначили, що не бачать відмінностей між віковими групами, повідомляє Еврозмі.

Враховуючи повсюдне застосування поняття «криза середнього віку» в фільмах, телевізійних серіалах, новинах, коментарях тощо, психологи, ґрунтуючись на своїх аналізах, заявили, що криза середнього віку ― це міф і омана.

Наукові дослідження, включаючи опитування, тестування, психічні дані, а також стан здоров'я людей від 40-ка і вище, продемонстрували, що вони не в змозі показати, що є щось в середньому віці, що неминуче приводить людей до таких емоційних потрясінь, як розчарування, занепокоєння і почуття того, що молодість назавжди минула.

Дослідження з цієї теми вчені світу почали проводити ще в 1980-х роках, після публікації книги Гейл Шихи «Передбачувана криза дорослого життя».

Великомасштабне опитування 3000 дорослих середнього віку провели і в 1990-х роках. Тоді соціолог Корнельського університету Елейн Екланд зазначила, що більшість дорослих середнього віку не повідомляють, що вони переживають або пережили вікову кризу.

Але все ж, як показало тоді дослідження, невеликий відсоток таких людей дійсно був. І «криза середнього віку» варіювалася від 30-річного до 65-річного віку.

Але ця підгрупа людей відчувала так звану кризу середнього віку через те, що вони зробили ряд невірних рішень у житті, що коштувало їм відносин, кар'єри і загального благополуччя. Тобто їхні нещастя були протягом усього дорослого життя, а не тільки в 30—40 років і старше.

Сьогодні вчені, психологи та філософи заявляють, що людям потрібно викреслити це поняття з усіх існуючих словників. Проблема не у віці, а в тому, що деякі занадто багато думають про це.

«Середина життя ― корисний і приємний період життя, особливо коли ви в змозі відокремити цю реальність від міфу. А тим людям, чия депресія в середньому віці є реальною, і вони приписують своє нещастя перехідній стадії життя, ми радимо звернутися до фахівців з питань психічного здоров'я. Депресія, незалежно від вашого віку, є виліковною. Крім того, людям, які відчувають труднощі і проблеми у стосунках, кар'єрі, з дітьми, добре допомагає професійна терапія», ― зазначила раніше у своєму блозі на порталі Huffingtonpost.com професор філософії Сьюзан Крауз Вітбурн з Університету штату Массачусетс м. Амхерста, де вона багато років проводить дослідження з розвитку особистості дорослих.
Підписатися:

Коментарі