ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Літня засмага: поради та рекомендації

Велика Епоха
Більшість людей впевнені, що сонце не несе ніякої небезпеки для нашого організму, виключно сприятливо впливає на самопочуття. Можливо, колись так і було, але не тепер, в часи, коли озоновий шар руйнується, а сонячна активність підвищується.

Літня засмага: поради та рекомендації. Фото: Mike Hewitt/Getty Images
Літня засмага: поради та рекомендації. Фото: Mike Hewitt/Getty Images
Літо, як і раніше, залишається найпопулярнішим періодом відпусток. Як уберегти себе і дітей від небезпечного впливу сонця? Дотримуйтесь наступних рекомендацій:

1.Вдень (12 — 15 год) сонце найактивніше. Кращий час для прийому сонячних ванн — з 10 ранку до 13 години дня і після 16 год.

2.Поступово збільшуйте час перебування на відкритому сонці: почніть з 5–10 хв. Подальші процедури можна продовжити до 40 хв., Але не довше 1,5 год.

3.Людям з підвищеним тиском, серцево-судинними захворюваннями і мігренню можна перебувати на сонці не більше 40 хв. При запальних захворюваннях шкіри, підвищеній пігментації або родимих плямах засмагати протипоказано.

4.Харчування в цей час також має свої особливості: до походу на пляж можна з’їсти що-небудь солоне, попити чаю. Не можна засмагати відразу після ситної їжі або на порожній шлунок.

5.Пам’ятайте: прийом сульфаніламідних препаратів (сульфадиметоксин, сульфадимезин та ін) підвищує чутливість шкіри до сонця в кілька разів.

6.Догляд за шкірою до / після засмаги.

Перш, ніж приступити до загоряння, необхідно прийняти теплий душ. Це дозволить змити залишки шкірного сала і поту. Після купання обов’язково насухо витерти тіло і нанести крем для засмаги.

7.Правільний вибір сонцезахисного крему вбереже шкіру від небезпечного впливу ультрафіолетового опромінення. Використовуйте сонцезахисні креми з високим вмістом компонентів SPF і / або UVA: такий крем краще захистить від опіків. Наносити крем рекомендують після кожного купання (за винятком крему з т.зв. стійким фільтром).Вибір виду сонцезахисного крему залежить від типу шкіри. Особливо обережним потрібно бути:

— Світлошкірим європейцям — легко обгорають і можуть слабо засмагнути при повторному опроміненні;

— Людям з дуже світлою шкірою (найчастіше з веснянками), рудим або світлим волоссям і блакитними очима. Такі люди дуже швидко обгорають на сонці. Якщо у вас такий тип шкіри, обирайте крем із максимальним ступенем захисту.

8.Відмовтесь від крему, до складу якого входить гліцерин або вазелін, а також від ефірного масла, туалетної води та парфумів.

9.Защіщайте очі та голову від яскравого сонячного світла.

До трьох років загоряти дитині не можна. Фото: CLAUDIO SANTANA/AFP/Getty Images
До трьох років загоряти дитині не можна. Фото: CLAUDIO SANTANA/AFP/Getty Images
10.Якщо ви загоряєте з дітьми, пам’ятайте, що в ранньому віці (до трьох років) їхня шкіра не має власного захисту від ультрафіолетового опромінення, до цього часу загоряти дитині не можна.

11. Допомога при тепловому ударі і сонячних опіках. Симптоми теплового удару: слабкість, запаморочення, нудота / блювання, головний та м’язовий біль. Постраждалого слід негайно перенести в тінь, на голову покласти рушник, змочений в холодній воді, забезпечити вдосталь водою для пиття. Визвати «Швидку допомогу».

При сонячних опіках спостерігається локальне почервоніння шкіри, вона починає пекти. Часто опіки ускладнюються запальними процесами, при цьому через шкіру може проникнути інфекція. Щоб уникнути цього, необхідно своєчасно обробити постраждалі ділянки шкіри пантенолом (протиопіковий засіб) або такими кисломолочними продуктами як кефір, сметана або кисляк. Пам’ятайте: не можна змащувати обгорілу шкіру різними спиртовими розчинами або маслом.

Бажаємо вам приємного та здорового відпочинку!