ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вживати на ніч спиртне шкідливо

Велика Епоха
Вчені з Лондонського центру сну вивчили широко поширену помилкову думку про те, що прийом невеликої дози алкоголю на ніч не є таким небезпечним.

Пити алкоголь на ніч небезпечно. Фото: Ctacik/stockfreeimages.com
Пити алкоголь на ніч небезпечно. Фото: Ctacik/stockfreeimages.com
Виявилося, що якщо алкоголь допоможе заснути, то це призведе до порушень на різних стадіях сну. Причиною цього, за словами вчених, є те, що знижуючи тривалість засинання, спиртне викликає глибокий сон. При цьому порушується цикл «швидкого» сну, під час якого з’являються сновидіння. А саме цикл «швидкого» сну є необхідним для відновлення сил організму.

За словами дослідників, такі ж симптоми спостерігаються і у пацієнтів, які приймають антидепресанти.

Доктор Іршад Ебраім (Лондонський центр сну) говорить: «Склянка-друга може в короткостроковому плані допомогти заснути, але якщо це стане звичкою, то може призвести до серйозних проблем зі сном. Якщо алкоголю не уникнути, краще випити за дві години до сну, тому що за цей час дія алкоголю слабшає».

Небезпека прийому спиртного перед сном полягає, по-перше, в тому, що це може стати звичкою на все життя і по-друге, це призводить до пригнічення природних ритмів в діяльності мозку, які необхідні для здорового сну.

Ще одна небезпека від прийому алкоголю перед сном полягає в порушенні дихання під час нічного відпочинку. Це може призводити до хропіння, а в хронічній формі — апное (порушення ритму дихання і його зупинці).

Директор Единбурзького центру сну, Кріс Ідзіковського, говорить: «Сон під впливом спиртного може бути глибоким у своїй початковій стадії, але потім стає розбитим».

За матеріалами зарубіжної преси