ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

7 правил, як вести здоровий спосіб життя

Велика Епоха

Нещодавно проведене дослідження Американської асоціації серця показало: дотримуючись семи принципів протягом життя, ви вдвічі знижуєте ризик виникнення раку і серцево-судинних захворювань.

Сім принципів здоров'я. Фото: Miraclesmaster/stockfreeimages.com
Сім принципів здоров'я. Фото: Miraclesmaster/stockfreeimages.com
Автор дослідження Лаура Расмуссен-Торвік з Північно-Західного університету в Чикаго каже: «Це може допомогти медичним працівникам забезпечити чітке і послідовне інформування про важливі речі, які люди можуть зробити, щоб захистити своє здоров'я і знизити загальний ризик розвитку хронічних захворювань».

Які ж ці принципи?

1. Постійні фізичні навантаження. Сучасне століття — століття гіподинамії. Цей факт турбує не лише науковців. Офісні працівники, які малорухливі більше чотирьох-шести годин на день, мають більш високий ризик розвитку таких хронічних захворювань як діабет, рак і серцево-судинні хвороби.

Замисліться над цим. Можливо, є сенс додати в свій розпорядок дня пункт «фізичні вправи»?

Дивіться також:

Сидячий спосіб життя вкорочує життя людини
Заняття спортом зупиняють старіння мозку
Ходьба: темп має значення

2. Правильне харчування.

Читайте тут:

Правила здорового харчування
Меню здорового харчування: буде смачно

3. Відсутність зайвої ваги. Ожиріння і пов'язані з цим захворювання — одна з основних причин ранньої смерті.

Читайте тут:

Проблема зайвої ваги у дітей зростає

4. «Ні» курінню. Куріння як і раніше залишається основною причиною ранньої смерті в багатьох країнах світу. Проведені в Німеччині дослідження показали, що в будь-якому віці відмова від куріння має користь для здоров'я. Навіть у тих курців, які мали цю звичку протягом багатьох років, після відмови від куріння на 40% знижувався ризик виникнення інсульту та інфаркту.

Канадські вчені стверджують, що ті, хто кинув палити в 44 роки можуть мати таку ж тривалість життя, як і ті, хто ніколи не курив. Курці, які відмовилися від куріння у віці 35—44 років можуть прожити на дев'ять років довше. А ті, кинув палити у віці 45—54 і 55—64 років, отримують відповідно 6—4 років життя.

Дивіться також:

Паління викликає деградацію мозку — вчені

Наступні три принципи здоров'я можна розглядати як наслідок перерахованих вище кроків. Рівень холестерину, кров'яний тиск у межах здорового діапазону і вміст цукру в крові може значно зменшити ризик хвороб серця та інсульту.

5. Допустимий рівень холестерину. Надмірний рівень холестерину в крові призводить до звуження артерій. Це уповільнює і навіть може блокувати приплив крові до серця, викликаючи серцевий напад.

Дивіться також:

Рослинні або тваринні жири: чому віддати перевагу, чого уникати? Як знизити рівень холестерину?

6. Низький артеріальний тиск.

Читайте тут:

Гіпертонія: нові дослідження

7. Допустимий рівень цукру в крові.

Читайте тут:

Діабет як фактор підвищення ризику вроджених вад
Тренування з обтяженнями запобігають розвитку діабету
Чому чоловіки мають більший ризик захворювання на діабет

За словами дослідників, дотримання навіть 6 з 7 цих рекомендацій знижує ризик ранньої смерті. Дотримання чотирьох принципів на 33% знижує ризик захворювання на рак, а дотримання 1—2 — до 21% (порівняно з тими, хто не дотримувався жодного).