ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Передозування ліками стає все більш поширеним

Велика Епоха

Передозування ліками призводить до смерті частіше, ніж героїн, і за останні 11 років воно стало набирати все більших обертів — такий висновок був зроблений дослідниками з Центру по профілактиці і контролю захворюваності США (CDC).

Передозування ліками набирає все більших обертів. Фото: Jordan Silverman/ Getty Images
Передозування ліками набирає все більших обертів. Фото: Jordan Silverman/ Getty Images
Більша частина передозувань припадає на знеболюючі, котрі, як відомо, викликають звикання. Збором і аналізом даних про смертність в результаті вживання небезпечної дози ліків займається доктор Томас Фріден з Центру по контролю і профілактиці захворювань (США). За його словами, ця проблема за короткий час сильно загострилася.

Так, в 2010 році в США було зареєстровано 38 329 смертей від передозування. При цьому, в 60% випадків летальний наслідок наступав при вживанні ліків, виписаних за рецептом. Цей показник перевищив значення смертності від прийому нелегальних наркотиків.

Викликати лікарську інтоксикацію можуть будь-які препарати, але найчастіше до цього призводять седативні, опіати, снодійні, стимулятори, а також засоби, що застосовуються в лікуванні психічних захворювань (антидепресанти, антипсихотики).

За словами фахівців, головними винуватцями цієї ситуації є опіоїдні препарати, такі як OxyContin і Vicodin: на їхню частку припадає 3 з 4 смертей від передозування ліками. Основна небезпека полягає в тому, що більшість лікарів і пацієнтів не усвідомлюють потенційну небезпеку, яку приховують у собі ці ліки. 30% летальних наслідків припадає на ліки для боротьби з занепокоєнням і безсонням, у тому числі Діазепам (Valium).

Дон ДесЖарлайс, який очолює інститут хімічної залежності в Нью-Йорку, зазначає: «Сьогодні існує небезпечна впевненість у тому, що фармацевтичні засоби безпечніше, ніж вуличні наркотики, такі як героїн».