ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Секрет здоров'я чоловіка в правильному харчуванні

Велика Епоха

Здоров'я та потенція чоловіка залежать не стільки від рівня медицини, хоча це теж важливо, але головним чином від того, як він живе, в якому екологічному середовищі знаходиться, яку воду п'є, яку вживає їжу, а також з ким спілкується, який в нього психологічний стан, тощо.

Фото: marin/freedigitalphotos.net
Фото: marin/freedigitalphotos.net
Так вважає академік Української технологічної академії, Президент Всеукраїнської міждисциплінарної асоціації «Чоловіче здоров'я», лікар сексолог-андролог Юрій Засєда.

Сам експерт каже, що займає жорстку позицію щодо того, як має харчуватись чоловік, який хоче жити довго та повноцінно.

«Чоловіку в будь-якому віці, звичайно, в різних пропорціях, необхідне звичайне здорове харчування. Інша справа, що не всі чоловіки знають, що таке здорове харчування, яке подовжує життя і робить його якіснішим», - каже Засєда.

Він пропонує повністю виключити з раціону пшеницю, включаючи хліб, макаронні вироби та навіть спагетті високої якості. Лікар також рекомендує виключити жирне м'ясо, в першу чергу свинину, і наставляє нічого не смажити та по можливості обмежити солодке.

«Звичайно, допускається з'їсти щось смачненьке, але в невеликих кількостях. Рекомендую обмежити навіть солодкі фрукти, якщо талія у чоловіка більше 94-х см - диню, кавун. Обмежити тимчасово, поки метаболізм [обмін речовин - прим. автора] не прийде в норму», - говорить Засєда.

Щоб харчуватись здорово, експерт радить їсти рибу, особливо морську, та інші морепродукти, а також овочі в будь-якому вигляді: свіжі, варені, парені, гриль - тільки не смажені. Потрібно їсти кисломолочні продукти та сир (в разі порушень метаболізму бажано знежирений). Корисні різноманітні горіхи в невеликих кількостях. Також кожному чоловіку рекомендується щодня з'їдати по десять ядер волоських горіхів - у волоських горіхах достатня порція Омега 3 жирних кислот. Так само корисні не солодкі фрукти.

Можна вживати й біле м'ясо, але курка повинна готуватися та з'їдатись без шкірки, розповів лікар-сексолог.

Рекомендую обмежити навіть солодкі фрукти, якщо талія у чоловіка більше 94-х см - диню, кавун. Обмежити тимчасово, поки метаболізм не прийде в норму

Юрій Засєда, президент Всеукраїнської міждисциплінарної асоціації «Чоловіче здоров'я»

Юрій Засєда вважає, що якість їжі, звичайно, з роками змінюється, але українці все ж живуть в аграрній країні: навіть за існуючих макроекономічних недоліків у нашій країні, натуральні продукти доступні в достатній мірі практично всім.

«Ми говоримо про продукти, вироблені маленькими фірмами або ж індивідуальними господарствами, де господині годують своїх качок та курей нормальним кормом, і картоплю вирощують в нормальному чорноземі. Все це як і раніше доступно, але може піти в небуття через 5, 10 або 15 років», - вважає сексолог Юрій Засєда.

Як вважає Президент Всеукраїнської міждисциплінарної асоціації «Чоловіче здоров'я», щодо алкоголю до кожної людини потрібен індивідуальний підхід.

Засєда переконаний, що якщо чоловік колись мав досвід зловживань алкоголем, навіть побутового, якщо він коли-небудь похмелятися, навіть якщо це був поодинокий випадок, якщо у нього бувало випадання фрагментів пам'яті свого стану при сп'янінні, якщо чоловік відчував залежність від алкоголю, то ця людина повинна відмовитись від алкоголю повністю.

«Якщо чоловік залишається, умовно кажучи, в режимі культурного пиття, а це дуже складний момент для слов'ян, то він може, вживати невелику кількість алкоголю - що називається« один дрінк» на день, то краще вже випивати стакан (150-170 гр) червоного сухого вина», - думка лікаря сексолога.

Однак, навіть за умов правильного харчування, не варто забувати, як вважає Юрій Засєда, ще про один аспект, який також впливає на життя та здоров'я чоловіка - це внутрішній стан, його здатність долати життєві труднощі, та його стресостійкість.