ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи може бути культуризм без стероїдів?

Велика Епоха
Атлетичне тренування міцно увійшло в ритм сучасного життя, і цим заняттям цивілізовану людину не здивуєш. Частиною культуристичних програм професійних атлетів або амбітних спортсменів є, звичайно, анаболічні стероїди, по-народному — «фарма», по-медичному — фармакологічне забезпечення.

«Фарма» включає в себе безпосередньо самі анаболічні препарати, це широко відомі високо- та низькоандрогенні допінги, соматотропний гормон росту, інсулін, анаболізуючі засоби на рослинній основі, креатин, високоякісні спортивні добавки з вмістом трав’яних складових діючих на ЦНС.

Зрозумілий факт, що всі елітні культуристи, важкоатлети, боксери, футболісти і т.п. приймають самі дійові та ефективні препарати. Наприклад, порівняйте боксерів професіоналів 70-х і нинішніх — Мухаммеда Алі та Володимира Кличка, Евандера Холліфілда. Володимир Кличко має високоякісну м’язову масу в області рук, адже атлетичний тренінг у боксерів — це невелика частина від тренувальної програми в цьому виді спорту.

Футболісти, баскетболісти, бігуни на короткі дистанції тощо, в тій чи іншій мірі причетні до стероїдної терапії. Журнали для любителів бодібілдингу рекламують, як правило, успішних культуристів-професіоналів, спортивне харчування та чемпіонські програми тренувань. Але істина в тому, що про кількість, різновиди, поєднання і повний комплекс прийнятої «фарми» власники друкованої продукції не пишуть з етичних та фінансових міркувань, не описують закономірності при прийомі препаратів за тих чи інших обставин.

Стероїдна терапія має ряд зрозумілих аксіом, які можна перерахувати.


Аксіома № 1. Це звичка. Після одного або двох успішних курсів ви будете тільки й думати про те, які препарати вам прийняти і як їх поєднати між собою.

Аксіома № 2. При тривалій відсутності атлетичних тренувань свої досягнення ви повернете лише за допомогою «фарми», якщо ці спортивні результати були отримані відповідно за допомогою стероїдної терапії.

Аксіома № 3. «Фарма» впливає на психіку і піднімає можливості людини на новий рівень, тому наслідки бувають схожі з застосуванням наркотиків. Наприклад, після прийняття безперервно декількох доз кокаїну настає еквівалентна депресія.

Аксіома № 4. Посилена стероїдна терапія протягом тривалого проміжку часу (більше 2-х місяців) призводить до старіння людського організму, оскільки прискорений обмін речовин є «неекономічним» з точки зору довгожительства, подібно до автомобілю, що посилено експлуатується. Або для порівняння візьміть працю доцента — викладача при кафедрі вузу — і працю шахтаря, що виходить в забій.

Аксіома № 5. Застосування різних видів анаболічних стероїдів, гормону росту, інсуліноподібного фактору росту, інсуліну і т.п. призведе до різного роду «мутацій» в м’язовій, жировій, кістково-зв’язковій тканинах, до неправильної роботи внутрішніх органів. Все, що від вас залишиться — це форма обличчя та голови. Ви будете схожі на монстра у вигляді людини або героя американських коміксів. Навколишні люди будуть асоціювати вас тільки з цим видом спорту, який називається змагальний бодібілдинг. А цим, зрозуміло, зараз нікого не здивуєш. Ваше життя буде життям культуриста-професіонала, приреченого на постійний прийом сильнодіючих допінгів.

Аксіома № 6. Анаболічні стероїди не такі небезпечні, як їх описують медичні працівники. Якщо ви не збираєтеся ввести в організм, наприклад, 50 ампул Дека-Дураболіну або 500 таблеток Метандростенолона за 30 днів, то, швидше за все, вас не чекає швидкий летальний результат і навіть буде приємне відчуття від недаремно прожитих днів під час стероїдного циклу.

Чистий культуризм


Після виходу в 1997 році відомої книги С. Макроберта «Думай. Бодібілдінг без стероїдів» популярності набула тема про так званий чистий культуризм, корисний для здоров’я.

Атлети, що відносяться до цієї категорії, урочисто повідомляють, що не застосовують «хімію», важко тренуються, а джерело натхнення черпають з креатину, якісного натурального харчування, білково-вуглеводних сумішей і стероїдів на рослинній основі, що не мають побічних ефектів.

Культуризм без стероїдів — складне, але реальне завдання. Олександр Вишневський. Фото: vishnevskiy.ru
Культуризм без стероїдів — складне, але реальне завдання. Олександр Вишневський. Фото: vishnevskiy.ru
Атлетизм без застосування «хімії» має свої особливості. При розкритті своїх успіхів культуристи, які не використовують анаболічні стероїди, завжди підкреслюють цей факт. Тренувальні комплекси, спортивні добавки, психологічні особливості спортсменів виходять на загальний огляд, і атлет, що досяг великих здобутків без «фарми», стає просто унікальною особистістю.

Так як же стати «надлюдиною» без анаболічних препаратів?

Тренінг без «хімії» має свої правила або аксіоми:


1. Перші 3–4 роки атлетичного тренінгу можна не приймати абсолютно ніяких спортивних добавок.

2. Програми для тренувань повинні обов’язково включати: присідання зі штангою на плечах, різновиди жимів штанги, станові тяги будь-яких видів, різні тяги для найширших м’язів спини, вправи для м’язів гомілки і передпліччя. Виключення з системних тренувань одного з компонентів приведе вас через кілька років до візуальної і фізичної дисгармонії.

3. Тренувальні цикли повинні мати малі цикли всередині одного великого циклу тривалістю в 1 рік. Малими циклами потрібно постійно «дивувати» своє тіло. Цей малий цикл може бути як у С. Макроберта, Д. Вейдера (зменшити загальне навантаження від 1/3 до ½ від пропонованого) або культуристів-професіоналів (також зменшити навантаження в середньому на 2 рази). Можна застосувати варіант — 1 тиждень інтенсивний тренінг, 2–3 тижні надвисока інтенсивність, потім 1 тиждень повна відсутність тренувань.

4. Тренувальний річний цикл потрібно починати після 20 серпня і завершувати бажано до 22 червня. У проміжку між 22 червня і 20 серпня, тобто близько двох місяців періоду літнього сонцестояння, краще всього не тренуватися взагалі або проводити легкі тренування із застосуванням малоефективних ізолюючих вправ. Це важлива деталь, оскільки під час відсутності важкого базового тренінгу відпочиває психіка людини, м’язи відвикають від тренувань, щоб їх потім легше було «дивувати».

5. Обов’язково враховувати сезони року. У період з 20 серпня до середини січня, якщо проводити високоінтенсивні тренування, ваші м’язи будуть рости. У період з 15 січня до середини квітня (до початку сонячної активності) ваші м’язи краще не піддавати ударним силовим навантаженням, тому що після осінніх посилених тренувань це практично марно, за умови, що ви не використовуєте креатин або інше високоефективне спортивне харчування. У цей період рекомендується якомога більше відпочивати і не використовувати важкий базовий тренінг. У період з середини квітня до 20-х чисел червня бажано проводити високоінтенсивні тренування.

6. Атлет повинен мати сильну психологічну мотивацію. Культуристам без «хімії» бажано застосовувати такі методи психологічного тренінгу, як візуалізація, концентрація, самонавіювання і «відчуженість» від інших життєвих процесів під час сверхвисокоінтенсівного тренінгу.

7. Розраховуйте набирати 3 кг чистої м’язової маси кожен річний цикл перші 4 роки тренувань. Далі ви вступаєте у фазу глибокого фізіологічного «плато» і ваші генетичні ресурси будуть вичерпані. Тоді вмикайте в тренування все можливе: високоякісне спортивне харчування, сверхвисокоінтенсівний тренінг за С. Макробертом, тренування по методу А. Засса (ізометричні вправи), тренінг за методом Б. Кубика «Тренінг динозаврів» і т.п.

Атлетичні тренування без застосування анаболічних стероїдів виведуть вас на новий шлях розвитку вашої індивідуальності і усвідомлення своїх потенційних можливостей.