ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як вберегти себе в новорічні свята

Велика Епоха
Наближаються новорічні свята. Для багатьох цей час яскравих вражень і просто приємного проведення часу. Щоб свято залишло лише гарні спогади, пам’ятайте про потенційні небезпеки, які можуть завдати шкоди здоров’ю в ці дні.

Щоб свято залишило лише гарні спогади, пам’ятайте про потенційні небезпеки, які можуть завдати шкоди здоров’ю в ці дні. Фото: Gary718/stockfreeimages.com
Щоб свято залишило лише гарні спогади, пам’ятайте про потенційні небезпеки, які можуть завдати шкоди здоров’ю в ці дні. Фото: Gary718/stockfreeimages.com
Отже, які нещасні випадки відбуваються найчастіше в новорічні свята? До найчастішим причин відносять:

1. Феєрверки — всіма улюблена святкова розвага. Петарди, ракети та інша піротехніка очолюють список найбільш частих причин нещасних випадків у новорічні свята. Особливо це стосується неякісної піротехніки, тому при покупці піротехнічних виробів звертайте увагу на наявність сертифіката відповідності та дотримуйтеся нескладних правил:
  • Не зберігайте піротехнічні вироби у великій кількості в будинку;
  • Перед використанням піротехніки вивчіть інструкцію з її застосування;
  • Категорично забороняється тримати і підпалювати піротехніку в руках;
  • Не дозволяйте дітям самостійно використовувати піротехніку;
  • Не нахиляйтеся над працюючим піротехнічним виробом;
  • Забороняється використовувати феєрверки всередині приміщень, на балконах і дахах;
  • Будьте обережні. При використанні піротехнічних виробів дотримуйтесь безпечної відстані (не менше 20 м);
  • У радіусі 50 метрів не повинно бути пожежонебезпечних об’єктів;
  • Ні до використання, ні після не розбирайте, не модифікуйте феєрверки.

2. Число пожеж і займань різко зростає в новорічні та різдвяні свята. Причини цього найрізноманітніші. Наприклад, петарда, що випадково може потрапити на балкон квартири, викликавши тим самим загоряння. До інших причин відносять залишені без нагляду запалені святкові свічки або непогашені сигарети.

3. Уважно вибирайте електричні гірлянди для прикраси ялинки. Вибирайте вироби, які покриті вогнезахисним складом і пройшли тестування в лабораторії.

4. Отруєння через вживання неякісних продуктів і напоїв — більш ніж поширена причина нещасних випадків у новорічні свята. Для тих, хто має чутливий шлунок, м’ясні страви з курки або кролика можуть викликати відчуття тяжкості або печію. В такому разі «Олів’є» та закуски з майонезом можна замінити чимось легшим. Наприклад, салатами з соняшниковою олією.

Цитрусові і, в особливості, мандарини, вже стали другим після ялинки символом новорічних свят. Однак тим, хто страждає захворюваннями шлунка (виразка, коліт, гастрит, холецистит) слід дотримуватися обережності при їх вживанні: вони подразнюють слизову шлунка і кишечника.

Більше одного келиха традиційного шампанського можуть стати причиною печії. А при алкогольному отруєнні може розвинутися інтоксикація, перехідна в коматозний стан. Але встановити небезпечну дозу неможливо складно через різної чутливості до алкоголю. Зазвичай алкогольна кома розвивається при вмісті етанолу в крові близько 3 грам на літр, летальний результат викликає концентрація в крові вище 5 грам на літр.

Першими ознаками алкогольного отруєння є почервоніння обличчя, блиску в очах, уповільнення пульсу, розширення зіниць, а також складності з координацією рухів. В результаті паралічу дихального або рухового центру може наступити алкогольна кома.

Особливу небезпеку мають саморобні спиртні напої. Крім цього в постачаються напоях досить багато метилового спирту — отруйного смертоносного компонента, який застосовується виключно в технічних цілях. 100–150 г цього метанолу буде достатньо для смерті. При перших симптомах отруєння метанолом потрібно очистити шлунок, дати достатнє пиття і викликати «швидку допомогу».

Цей список можна продовжувати і далі. Але краще просто бути обережними і не наражати себе і ближніх на небезпеки, багатьох з яких можна уникнути.