ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Здоровий догляд за волоссям і нігтями

Велика Епоха

Здоров’я волосся і нігтів — свого роду індикатор стану всього нашого організму. Догляд, пов’язаний тільки із застосуванням косметичних засобів, не може бути повністью еффективним.

Здоровий догляд за волоссям і нігтями. Фото: Redbaron /stockfreeimages.com
Здоровий догляд за волоссям і нігтями. Фото: Redbaron /stockfreeimages.com
Проблеми, які виникли через дисбаланс в організмі, призводять до того, що нігті і волосся втрачають колишній блиск, силу і здоровий вигляд. Тому такі проблеми і потрібно починати вирішувати з самого їх витоку. Повноцінний здоровий догляд за волоссям і нігтями заснований на збалансованому харчуванні організму.

Як покращити свій раціон

Багато хто повністю виключають зі свого щоденного раціону білкову їжу, посилаючись на те, що її вживання шкодить фігурі. Але не варто забувати і про те, що основу волосу та нігтьової пластинки як раз і становить білок. Повне ігнорування білкової їжі призведе до проблем з травленням і викличе навіть більше накопичення жиру в організмі.

Від нестачі білка шкіра втрачає пружність, а волосся і нігті — свій здоровий вигляд. Щоб уникнути цього, необхідно включити в свій раціон такі продукти як сир, м’ясо, яйця, квасоля, горіхи і сир. Для тих, хто побоюється додати у вазі, рекомендується вживати білкову їжу вранці.

Вітаміни для здоров’я волосся та нігтів

За міцність нігтів відповідає не тільки кальцій, але й вітамін, А, а також залізо. Недолік кальцію приводить до ламкості нігтів, а вітаміну, А — до їх сповільненого росту. Кальцій містять молочні та морепродукти, вітамін, А -морква і чорниця, яйця, сир. Продукти, багаті сіркою (капуста, цибуля) захистять ваші нігті від запальних процесів.

Дефіцит заліза також може мати несприятливий вплив на організм: тонкі сухі волосся, нігті, що розшаровуються, блідість шкіри — одні з небагатьох ознак залізодефіциту. Часто у жінок виникають проблеми, пов’язані з нестачею заліза в організмі: справа в тому, що цей хімічний елемент погано засвоюється з їжі. Тут вам допоможуть препарати, що містять мікродобавки заліза.

І наостанок

Перш ніж купити той чи інший косметичний засіб, задумайтеся — чи справді він так вам необхідний? Більшість з них надають лише видимий ефект, не усуваючи причину проблеми. Наприклад, шампуні від лупи не лікують її, вона повертається при переході на інший засіб. Якщо хочете повернути своєму волоссю і нігтям здоровий блиск і силу, просто задумайтеся про причини виниклих проблем.