ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як стати щасливим і здоровим?

Велика Епоха

Здоров’я і щастя — ось двері, в які у кожен з нас намагається увійти в протягом всього життя. Однак чи багато хто з нас може підібрати правильний ключик? Правильна дієта, фізичні вправи, відсутність шкідливих звичок — ось відмичка до цих дверей, принаймні, так нам порадить більшість. Однак чи станемо ми таким чином щасливими? Та й чи протримаємося ми довгий час, правильно харчуючись, займаючись вправами, чи відмовимося від усіх шкідливих звичок?

Як бути здоровим, як стати щасливим? Фото: omgimage/photos.com
Як бути здоровим, як стати щасливим? Фото: omgimage/photos.com
Як же бути здоровим і щасливим? Слід пам’ятати, що здоров’я — це, перш за все, іскристий оптимізм, сильний дух, а не тільки здорове тіло. Іншими словами, здоров’я — це відчуття щастя, а щастя дає сильний імунітет і відчуття здоров’я. Наше мислення дуже сильно впливає на самопочуття. Згідно з деякими дослідженнями, хворобу викликає або посилює наша психіка в більшій мірі, ніж сама хвороба.

Методом проб і помилок ваш покірний слуга прийшов до одного висновку — якщо ви не скорите свій неприборканий розум, не впустите у свою свідомість добрі думки і турботу про інших, виніколи не станете здоровими і щасливими! Щастя — значить, співучасть і співчуття до інших людей. Зарядіться душевною добротою, доброзичливістю і хорошим настроєм, лише тоді ви відчуєте, що таке щастя.

Однак, далеко не кожному властиві співчуття і доброзичливість. Де ж їх узяти? Деякі «вчені» і «філософи» ще кажуть: людина від природи егоїстична. Чи справді це так? Останні наукові дослідження говорять про зворотне. Коли проводили експеримент, щоб з’ясувати, як впливає та чи інша музика на структуру води, вчені помітили дивний факт. Агресивна музика робить її потворною і хаотичною, а добра і спокійна класична музика — дуже красивою і гармонійною. Значить, вода любить добрі речі. А людина складається на 80% з води…

Хоча людина за своєю природою і добра, але часто, немов губка, вона вбирає в себе нехороші речі все своє життя. Вона слухає музику з негативною енергетикою, вимовляє погані слова, дивиться жорстокі фільми, рекламу і передачі, що наповнюють її розум всім, чим попало, тільки не добротою. Поступово вона втрачає свої справжні природні якості. Природжена невинність, щирість і разом з ними відчуття щастя залишаються в минулому. Нас вчать бути практичними, нам говорять «хочеш жити — вмій крутитися». В результаті, людина прагне більше взяти, домогтися в житті висот, заробити більше грошей, задовольнити всі свої бажання.

Тим не менше, чим більше вона отримує, тим більше їй хочеться. А-де ж щастя? Якщо людина женеться за маленькими придбаннями і таким шляхом хоче стати щасливою, їйцього не добитися. Адже щастя — це щось довгострокове та постійне, а теперішня вигода пройде і нічого не залишиться. Як говорили непальські мудреці: «Найщасливіший той, кому не потрібно щастя». Розгадка вже близька.

За статистикою, у людини з’являється в середньому 60 000 думок в день. Якщо протягом дня людина не спить в середньому 16 годин, або 57 600 секунд, значить, людина породжує 1 думку за секунду. І близько 95% таких думок — ті ж самі, які з’явилися вчора і позавчора. Але сумніше за все те, що велика їх частина — це нав’язливі думки негативного характеру.

Якщо ви відчуваєте себе нещасним і пригніченим, перевірте, про що ви думаєте. Цілком імовірно, що ви виявите занадто багато думок, часом дивних і не дуже позитивних.

Відомий психолог ЛуїзаХей у свій час без допомоги лікарів шляхом «прощення, правильного харчування, розслаблення і очищення» вилікувалася від раку. Вона говорила: «Коли вивірите у щось, це втілюється в життя… якщо ви вірите, що любов заповнює світ, люблю я і люблять мене, і ви від заходу до світанку повторюєте цю фразу, тоді ваше життя саме так і складеться, і ви будете дійсно це відчувати. І навпаки...»

Здоров’я — це відчуття щастя, а щастя дає сильний імунітет і відчуття здоров’я. Фото: Maridav/photos.com
Здоров’я — це відчуття щастя, а щастя дає сильний імунітет і відчуття здоров’я. Фото: Maridav/photos.com
Почніть працювати над собою і відсіється все, що не є добрим, все, що егоїстично і спрямоване на одержання особистої вигоди. Це також допоможе вам стати більш сконцентрованим і ретельним. Застосовуючи такий метод, ваш покірний слуга навчився легко запам’ятовувати велику кількість інформації і здавати важкі предмети в університеті, розвинув в собі творче мислення і здатність вирішувати дуже складні завдання, не тільки в навчанні, але й в житті, а потім і в роботі. А що ще дивовижніше, відсіявши більшість зайвих і не дуже позитивних і добрих думок, дійсно виникло досі ніколи не випробовуване почуття — насолода життям, відчуття, що життя і справді прекрасне і чудове!

Медитація в цьому плані — дуже ефективний метод, який дозволить заспокоїтися і поглянути в себе. Засновник школи самовдосконалення Фалунь Дафа Лі Хунчжі, говорить в одній зі своїх робіт, що, якщо у вас з’являються нав’язливі думки під час медитації, тоді можна не приймати їх за самого себе і поспостерігати за ними як би з боку. У книзі «Суть старанного вдосконалення» він пише: «Насправді у людини, крім вродженої щиросердності, всі уявлення утворені після народження, але ці уявлення — не вона сама».

Коли ми очистимо нашу свідомість від усього зайвого, чого ми набралися за все життя, коли навчимося протистояти численним викликам, які кидає нам сучасне суспільство, коли самоконтроль увійде в звичку, і ми залишимо у себе лише хороші та добрі думки, лише тоді ми і відчуємо незвичайне почуття — щастя! Лише тоді і прийде до нас здоров’я!