ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жінки страждають від пива менше чоловіків — дослідження

Велика Епоха
У наш час пиво є дуже популярним напоєм. За результатами дослідження компанії GFK Ukraine, більшість українців (60,4%) п’ють пиво. Яким чином цей напій впливає на здоров’я людини в телефонному режимі відповів Великій Епосі кандидат медичних наук, сексолог-андролог, головний лікар клініки «Чоловіче здоров’я» Засєда Юрій Ігорович.

Жінки страждають від пива менше чоловіків. Фото: CHRISTOF STACHE/AFP/GettyImages
Жінки страждають від пива менше чоловіків. Фото: CHRISTOF STACHE/AFP/GettyImages
— Як впливає пиво на здоров’я?

Засєда Ю.І.: Я прихильник тверезості. Тому вважаю, що воно не корисно в будь-якому випадку. Будь-який алкоголь не корисний, а пиво — тим більше. Пиво відрізняється від інших алкогольних напоїв тим, що містить речовини, подібні до жіночих статевих гормонів — так звані фітоестрогени. І тим самим може порушувати баланс гормонів і порушувати чоловічу гормональну складову. Особливо для чоловіків пиво — нехороша річ. Крім того, в силу наявності різних біологічних речовин воно подразнює сечові шляхи, тим самим провокуючи простатит, пієлонефрит або загострює подібні хронічні захворювання, сечокам’яна хвороба, відкладення солей і т. д.

— Пивний живіт — це міф чи реальність?

Засєда Ю.І.: Природно, таке є. По-перше, калорійність пива висока, баланс чоловічих і жіночих статевих гормонів порушується, і в силу цього, в тому числі, розвивається і пивний живіт. Фактично пивний живіт [викликається] не тільки споживанням пива, а й паралельним вживанням неправильної їжі — жирного м’яса, солінь, які знову-таки тягнуть за собою надлишкове споживання води і т.д.

— На жінок пиво надаєтакий же негативний ефект?

Засєда Ю.І.: На жінок пиво впливає менш негативно через те, що на них сприятливо позначаються фітоестрогенні вречовини. Вплив на сечову систему залишається. Тому, якщо не вважати негативний вплив самого алкоголю і можливого пивного алкоголізму (який дуже частий насправді, особливо в наш час, коли скрізь в світі йде така нав’язлива реклама пива), то саме по собі пиво не такий вже й поганий напій для жінок, як міцні напої. Оскільки завдяки пиву поліпшується гормональний статус, може трохи поліпшуватися гормональна складова за рахунок додавання фітоестрогенів. У жінок пізнього віку пиво може навіть пом’якшувати клімакс.

— А ось зараз з’явилося безалкогольне пиво, «живе» пиво. Чи є різниця зі звичайним пивом?

Засєда Ю.І.: Живе пиво — не знаю, це якісь маркетингові фантазії. А безалкогольне — так, шкоди від нього буде менше, але все одно буде. Тому що естрогени залишаються, калорійність залишається, роздратування сечових шляхів залишається, зникає тільки негативний вплив в плані можливого формування алкогольної залежності.

— Чи надає пиво якийсь вплив на серцево-судинну систему людини?

Засєда Ю.І.: Звичайно, набряки, перевантаження через зайву вагу, алкоголь, плюс об’єм рідини, гормональні зміни і неправильне харчування будуть чинити негативний вплив на серце.