ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

8 способів, як замінити зубну пасту

Велика Епоха

Так уже склалося, що багато хто вважає зубну пасту необхідним і чи не єдиним засобом для здоров’я зубів. Рекламні ролики не припиняють нас запевняти в тому, що уникнути карієсу та інших проблем із зубами можна тільки при щоденному чищенні зубів пастою. Чи так це насправді?

Чи потрібна нашим зубам зубна паста? Фото: AUL LOEB/AFP/Getty Images
Чи потрібна нашим зубам зубна паста? Фото: AUL LOEB/AFP/Getty Images
Дослідники з Німеччини спростували це переконання. На їхню думку, захистити наші зуби не здатні навіть дуже розрекламовані зубні пасти. Така заява стала висновком проведеного дослідження, в якому вчені вивчили ефективність цих засобів гігієни. Виявилося, що фториста плівка, що утворюється після чищення зубів, може уберегти їх тільки в тому випадку, якщо вона буде товщою в 100 разів. Також було виявлено, що деякі речовини, що входять до складу зубних паст, зовсім руйнують зубну емаль. До таких паст відносять відбілюючі зубні пасти, які пошарово видаляють зубну емаль. Після застосування таких паст з часом зуби стають більш чутливими.

Запам’ятайте: білий колір мають тільки молочні та корінні зуби дітей, з роками емаль набуває жовтизни. Білосніжний колір зубів не гарантує їхнього абсолютного здоров’я.

Якими безпечними засобами можна замінити зубну пасту? Для очищення і зміцнення зубів можна запропонувати:

1. Білу глину, зубний порошок. До складу білої глини та зубного порошку входять тільки натуральні речовини. Якщо ви хочете позбутися зубного каменю або нальоту, використовуйте зубний порошок, до складу якого входить гідрокарбонат натрію і гліцерофосфат кальцію. Білою глиною рекомендується чистити вранці і ввечері.

2. Лимонний сік з содою добре усуне жовтизну зубів. Для цього на зубну щітку разом з пастою або порошком покладіть трохи питної соди і 1–2 краплі лимонного соку.

3. Перекис водню, сік лимона і сода — добре відбілюють зуби. Для цього змішайте сік лимона з содою, додайте кілька крапель 3% перекису. Сумішшю злегка потерти зуби, потримати, обполоснути рот водою.

4. Суміш з листя шавлії та морської солі. Для її приготування потрібно розмолоти 2 ч.л. свіжого листя в ступці й додати ложку солі. Суміш необхідно прогріти, щоб з неї можна було приготувати порошок. Протирати сумішшю зуби.

5. Сухе молоко допомагає при карієсі, усуває неприємний запах з роту, перешкоджає утворенню зубного каменю і лікує кровоточивість ясен. Ще один засіб для лікування кровоточивості ясен — плоди шипшини.

6. Листя берези відбілює зуби. Для приготування настою дрібно поріжте свіже березове листя, залийте окропом. Остудіть і почистіть зуби.

7. Для чутливих зубів можна запропонувати полоскання настоями трав: м’яти, ромашки, шавлії.

8. Мед в сотах або прополіс, який можна жувати: він відмінно лікує зуби та ясна.

Будьте здорові!