ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як готується корисний сосновий чай

Велика Епоха

Хвоя і кора сосни — цінний для здоров’я рослинний продукт, про цілющі якого було відомо здавна.

Сосновий чай зміцнить ваше здоров’я. Фото: Tatiana53/stockfreeimages.com
Сосновий чай зміцнить ваше здоров’я. Фото: Tatiana53/stockfreeimages.com
Цілющі властивості хвойного чаю були відомі ще в XV столітті. У корейському «Зведенні знань про місцеві ліки» пишеться, що при тривалому вживанні соснової хвої людина не старіє, стає бадьорою і активною, не відчуває голоду і стає довгожителем.

Щоб перевірити це, фахівці компанії «Природний продукт здоров’я» (КНДР) після проведення серії експериментів створили з натуральної сировини гранули — основу соснового чаю. Такі гранули здатні зберігати як цілющі властивості, так і запах соснової хвої, вони легко розчиняються навіть у холодній воді.

З отриманих гранул був приготований чай — напій зеленого кольору. До складу соснового чаю увійшли вітаміни С і Е, багато вітамінів групи В, рутин, кальцій, селен, більше 40 мікроелементів, важливі для людського організму амінокислоти, ефірна олія та гормональні речовини.

Такий чай знімає втому, покращує імунітет організму, перешкоджає старінню. Особливо корисний сосновий чай для профілактики і лікування діабету, атеросклерозу, анемії, дисфункції печінки, коліту, а також для запобігання онкологічних захворювань, і в якості протиотрути у випадках інтоксикації організму (наприклад, алкогольної). Сосновий чай — відмінне джерело аскорбінової кислоти, його можна використовувати для ефективної профілактики простудних захворювань. Восени і взимку аскорбінової кислоти в хвої стає значно більше. Бажано збирати хвою в кінці літа або восени. З зростаючих дерев голочки потрібно відокремлювати так, щоб їх основа залишалася на гілках, а зібрані голки потрібно зберігати в полотняних мішечках на балконі або в морозильнику.

Як приготувати сосновий чай?

1 ст. л. свіжої або висушеної подрібненої хвої залити 200 мл окропу і дати настоятися півгодини. Особливо рекомендується людям із захворюваннями органів дихання, печінки, хворобах крові, онкологічних захворюваннях або просто для оздоровлення та очищення організму.

Ще одну лікувальну властивість сосни, а точніше, соснової кори, було виявлено італійськими вченими з університету G. D’Annunzio. Соснова кора містить цілющі для здоров’я людини антиоксиданти, а екстракт з неї здатний перешкоджати ушкодженню нирок, яке викликається високим кров’яним тиском.

Виявилося, що сосновий екстракт Pycnogenol, виготовлений з кори сосен Pinusmaritima, зростаючих на південному заході Франції, здатний знижувати рівень білків у сечі з 89 млг до 39 млг (за 24 години), при цому робота нирок досить ефективна. За словами фахівців, екстракт Pycnogenol не тільки знижує кров’яний тиск, але й запобігає пошкодження нирок, що викликається хронічною гіпертензією.

Старший дослідник доктор Джанні Белькаро говорить: «Пошкодження нирок є поширеною хворобою у людей, страждаючих від гіпертензії, це тиха „загроза для організму“. При цьому ніяких попереджувальних сигналів хвороби не існує, а недостатнє видалення рідини може й далі підвищувати кров’яний тиск, що призведе до ще більшого погіршення здоров’я».


Читайте також: