• Скільки мікробів знайшли на смартфонах?

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 19 листопада 2013 року

Сенсорні екрани планшетів і смартфонів несуть на своїй поверхні мікробів більше, ніж сидіння унітазу. Такий висновок зробила група захисту споживачів «Which?», повідомляє Daily Mail.

Так, згідно з пробами, взятими з поверхні 30 різних смартфонів і стільки ж планшетників (Apple, IPADS і Samsung Galaxy), на 8-ми сенсорних екранах перших і 7-ми сенсорних екранах других були присутні понад тисячу ентеробактерій. Число цих живих мікробів в 20 разів перевищувала кількість бактерій, що перебували в мазку, взятому з сидіння унітазу. Ще один планшет і 5 смартфонів містили до 15 000 одиниць бактерій.

На думку дослідників, ці бактерії осідають на екранах пристроїв, коли користувачі торкаються до них, не помивши руки.

У мазку, взятому з одного планшета, містилося 600 одиниць бактерій золотистого стафілокока, які можуть викликати блювоту і пронос. У той же час звичайне сидіння для унітазу містить менше 20 одиниць таких кулястих грампозитивних бактерій.

«Which?» також виявила в мазках групу ентеробактерій, які включають такі штами інфекцій, як кишкову паличку і сальмонелу. Ці бактерії можуть викликати інфекції сечостатевої системи, гнійно-запальні процеси різної локалізації, в тому числі пневмонію, сальмонельоз, холецистити, дизентерію та чуму.

У той же час Apple категорично не радить користувачам iPads або iPhones протирати сенсорні екрани їхніх гаджетів миючими засобами, щоб не пошкодити.

А експерт «Which?» Річард Хедленд сказав, що кращий спосіб уберегти себе від мікробів ― протирати екрани м'якою вологою тканиною без ворсу, без використання мийних засобів.

Мікробіологи ж радять власникам сенсорної техніки дотримуватися елементарних правил гігієни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...