• Як прокидатися вранці швидко і легко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 13 березня 2016 року
Багато людей дуже важко прокидаються вранці. Австралійські вчені з університету Фліндерс в Аделаїді, а також провідні американські та британські фахівці в області сну вивчили причину цього явища. Виною всьому виявилися природні ритми.
До появи електрики люди вставали із сходом сонця і лягали спати після його заходу. Тепер же біологічний годинник, який визначає всі процеси в нашому організмі, зміщений.
Це пов'язано, зокрема, з тим, що люди лягають спати кожен раз у різний час і ведуть «кімнатний» спосіб життя, пише DailyMail. Особливо в зимові місяці, коли багато людей прокидаються в темряві, їдуть на роботу в метро, сидять в офісі весь день і не отримують достатньої кількості сонячного світла. Цей ритм впливає на внутрішню температуру тіла людини, викид гормонів і сонливість.
Фахівці зі сну відзначають, що тіло людини має надзвичайно точний природний годинник. Нормальним вважається 24-годинний біоритм. При його розладі фази зміщуються, біологічний годинник працює повільніше, цикл прокидання займає вже більше часу.
Щоб виправити порушення добового ритму і прокидатися легко, вчені радять дотримуватися регулярного відходу до сну, більше часу проводити на відкритому повітрі (не менше 1—2 години на день), давати тілу отримувати більше сонячного світла.
Один зі способів ― підняти фіранки, щоб сонячне світло широко проникало в кімнату. Дуже корисно також, як вважають експерти, вкрутити в люстру лампочку, що випромінює блакитне світло, яка буде імітувати світло блакитного неба в ясний день, зазначає DailyMail.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...