• Як надавати першу медичну допомогу за укусів комах

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 6 липня 2015 року
Укуси комах можуть зіпсувати не тільки відпочинок на природі, а й заплановану роботу в саду. Щоб укус не мав наслідків, необхідно знати, як надати першу медичну допомогу. 

Укуси комах. Як надати першу медичну допомогу
 
1. Укуси бджіл найбільш поширені. При укусі бджола залишає жало, яке необхідно вийняти. Найпростіше це зробити за допомогою пінцета або, в крайньому випадку, нігтями. Місце укусу промийте проточною водою і змастіть антисептиком. На місце укусу можна прикласти лід.
 

Особливо небезпечними є:

— множинні укуси (для дорослих — більше десяти, для дітей — більше трьох);
— укуси в порожнину рота, язик, горло, очі;
— для людей з серцевими патологіями;
— для астматиків та/або діабетиків.

Алергічна реакція на укус бджіл — одна з найбільш поширених. У цьому випадку виникають наступні симптоми:

— набряклість, що поширюється;
— сильна задишка;
— наростаючий головний біль;
— нудота та блювота;
— судоми.

Поява цих симптомів, що швидко розвиваються, говорить про алергічну реакцію, яка може призвести до смерті. Необхідно якомога швидше викликати медичну допомогу.

2. Укус кліща проходить без больових відчуттів: кліщ присмоктується до шкіри. Виявивши кліща, придивіться до його кольору. Якщо він сірого кольору, значить, кліщ ще не проник глибоко в шкіру. У цьому випадку буде достатньо його зняти, місце укусу обробити водою з милом і нанести йод. Якщо кліщ червоний — його вже не можна витягати, це може призвести до того, що голівка кліща відірветься і залишиться в шкірі, витягнути її в цьому випадку буде ще складніше. 

Краще нанести на це місце трохи ацетону або олії. Під плівкою кліщ почне задихатися і вилазити назовні, після чого його можна буде акуратно видалити пінцетом.

Пам’ятайте: кліщі є переносниками енцефаліту. Тому, навіть якщо вам вдалося самим витягти кліща, після укусу все одно слід звернутися до лікаря.

3. Укус пісочного кліща. Щоб уникнути нагноєння, місце укусу змащуйте йодом двічі на день протягом трьох днів.

4. Укус абрикосової мошки. Наслідок такого укусу — прищик, який свербить і гноїться, збільшуючись у розмірах. Місце укусу змащуйте йодом. Допоможе також зігрівальний компрес з дезінфікувальним засобом.

5. Укуси ос і шершнів. Жало цих комах не має зазубрин, тому укус може бути непоодинокий. Якщо комаха залишила на місці укусу жало — його слід видалити. Видаляючи жало в домашніх умовах, робіть це попередньо продезінфікованим пінцетом або голкою. Будьте обережні, намагайтеся не видавити з жала отруту, що залишилася. Після видалення жала, прикладіть до місця укусу холод або примочку зі слабким розчином марганцівки.

6. Укус комара або ґедзя. Ці комахи не мають отруйних залоз. Як правило, укус комара найбезпечніший. Однак і він може пройти не без наслідків, викликавши набряк. На місце укусу можна прикласти примочку з харчової соди: це полегшить свербіння.

Укус ґедзя дуже болючий, може викликати свербіж і набряк. Місце укусу обробіть мильною водою, прикладіть примочку з питної соди та спирту (у рівних пропорціях).

7. Гусениці, які живуть на гілках ожини дуже отруйні. Якщо по тілу проповзла така гусениця, це місце буде свербіти, можуть з’явитися рани. Найкраще в цьому випадку допомагає чистий скипидар.
 


Читайте також:
Сидячий спосіб життя вкорочує життя людини
Босоніж від усіх хвороб
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...