• Босоніж від усіх хвороб

  • П'ятниця, 20 серпня 2010 року
Сучасні вчені-медики, а також фахівці східної медицини довели, що ходіння босоніж позитивно  впливає на здоров'я людини. Стопа є сильною рефлексогенною зоною людського організму. На ній знаходиться безліч біологічно активних точок, пов'язаних з певними органами та системами, що відповідають за стимуляцію їх діяльності.

З давніх часів ходіння босоніж практикувалося лікарями Стародавнього Єгипту і Стародавньої Греції з метою зміцнення імунітету, профілактики багатьох захворювань і навіть розвитку розумових здібностей. Відомо, що в ті далекі часи діти, які не досягли 18 років, ходили босоніж.

В умовах сучасної цивілізації наші ноги звикли до комфорту і взуття. Навіть вдома ми вважаємо за краще тапочки. При цьому зовсім не замислюємося про користь ходіння босоніж і можливості загартовування в домашніх умовах. Існує думка, що можна застудитися і захворіти, якщо ходити по холодній підлозі та землі. Однак це саме результат того, що людина майже постійно перебуває у взутті. Носіння взуття створює певний звичний мікроклімат для стопи. Тому будь-яка зміна температури підошви ніг може викликати стрес і, як наслідок, захворювання.

Дуже важливо загартовувати стопи, щоб вони були менш чутливі до температурних коливань. Це природним чином підвищує імунітет. До речі, для здоров'я ніг шкідлива кахельна підлога з підігрівом. Справа в тому, що в порівнянні з іншими органами, для стоп комфортна більш низька температура. Саме низька температура сприяє активному приливу крові до головного мозку, а тепла підлога, навпаки, викликає відтік крові вниз, до ніг, що може спровокувати захворювання органів малого тазу, а також варикозне розширення вен.

Існує думка, що будь-яке взуття перешкоджає природному заземленню. Постійно перебуваючи у взутті, людина позбавлена можливості позбавитися від електричних зарядів, що накопичуються на поверхні тіла в процесі руху, носіння синтетичної одягу, ходіння синтетичними поверхонями. Накопичення статичного заряду призводить до хронічної втоми, безсоння, неврозів.

Саме тому, перебуваючи у відпустці або виїжджаючи на природу, не варто упускати можливість походити босоніж по дерев'яній підлозі, зеленій траві, землі, піску або гальці. Звичайно, при цьому слід враховувати основні принципи загартовування - поступовість, систематичність і безперервність.

Якщо вдома Ви ходите босоніж, то влітку на природі можете сміливо роззуватися і ходити босоніж цілий день. Якщо Ви тільки хочете приступити до такого виду загартовування, то використовуйте будь-яку можливість роззутися і кілька хвилин походити будь-якими безпечними нерівними поверхнями. Краще робити це на свіжому повітрі, використовуючи в якості тренажерів різні подразники: скошену траву, гарячий асфальт, щебінку, дрібні камінчики, хвойні голки або шишки. Таке загартування підніме загальний тонус організму, поліпшить настрій.

Щоб розслабитися, можна походити по м'якій траві або просто по дорожнього пилу. Приємно згадати дитинство і побродити по теплих калюжах. Увечері не забудьте вимити ноги, помасажувати ступні та ікри ніг, змастити стопи пом'якшувальним кремом, щоб уникнути тріщин і натоптишів.

Крім ефекту загартовування, ходьба босоніж сприяє зміцненню зв'язок, кісток і м'язів стопи, а у дітей - їх правильному формуванню, що є відмінною профілактикою і лікуванням плоскостопості, а також будь-яких ортопедичних порушень. Крім того, ходіння босоніж допомагає поліпшенню еластичності кровоносних судин нижніх кінцівок і кровообігу в ногах. Це особливо корисно жінкам, які проводять довгий час на каблуках, що дуже шкідливо відбивається на їх здоров'ї ніг та хребті.

Тривала і регулярна ходьба босоніж виробляє гарну поставу і граціозну ходу. До того ж, загартовані стопи швидше прогріваються взимку в мороз і легше охолоджуються в літню спеку. Спека переноситься набагато легше, якщо ходити босоніж, так як через стопи з організму виводиться зайве тепло.

Практикуючи ходіння босоніж, ви природним чином дбаєте про здоров'я ваших ніг. Босі ноги завжди сухі, не потіють і не мають неприємного запаху. Шкіра стоп стає більш міцною і стійкою до можливості зараження будь-якою інфекцією, у тому числі й грибком, оскільки грибок розвивається тільки у вологому середовищі.

Крім усіх переваг, прогулянка босоніж - це сильний позитивний емоційний заряд для всього організму. Радість від єднання з природою, забуте почуття дотику поверхні, дитячі спогади - все це звільняє від неприємних думок і проблем.

Як відомо, погані думки призводять до хвороб. Тікайте від них босоніж, користуйтеся цією можливістю!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...