• Оливкова олія зменшує активність факторів запалення

  • Вівторок, 1 червня 2010 року
Оливкова олія є основним компонентом середземноморської дієти. Фахівці з університету Кордови, знайшли наукове обґрунтування користі оливкової олії для здоров'я, встановивши її протизапальні та прооксидантні ефекти.

В одній з попередніх статей (Здорове харчування: секрети мешканців Середземномор'я) ми розглядали особливості середземноморської дієти. Образ харчування мешканців Середземного моря заснований на вживанні в їжу оливок та оливкового масла, зерен, риби та морепродуктів, сиру, горіхів та овочів.

Більшість з перерахованих вище продуктів містить поліненасичені жирні кислоти, які є набагато кориснішими, ніж жири салу та маргарину. Вони перешкоджають розвитку атеросклерозу судин.

Новизна відкриття полягає в розкритті генетично-опосередкованих механізмів, що запускаються у відповідь на надходження в організм фенолів оливкової олії. Детальний опис експерименту можна знайти на сайті biomedcentral.com у статті «Gene expression changes in mononuclear cells from patients with metabolic syndrome after acute intake of phenol-rich virgin olive oil».

Як повідомляється в статті, активні компоненти оливкової олії пригнічують дію багатьох генів, що відповідають за синтез факторів запалення. Вчені вважають, що блокуючи запуск цих генетичних механізмів, оливкова олія перешкоджає виникненню серцево-судинних захворювань.

Дослідження проводилося на 20 пацієнтах з метаболічним синдромом - комплекс порушень обміну речовин. Метаболічний синдром також ускладнює перебіг серцево-судинних захворювань та є чинником ризику розвитку цукрового діабету.

Протягом 6 тижнів обстежувані вживали в їжу продукти, политі оливковою та іншими рослинними оліями. В результаті порівняння ефектів від вживання олій іспанські вчені виявили залежність між запальними процесами, ожирінням і рослинними оліями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...