• Часник і його антихолестеринові властивості

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 14 квітня 2010 року
Його аромат неможливо ні з чим переплутати, яскравий, специфічний і такий корисний... знайомтесь, король прянощів - часник. Казати про користь часнику, це означає не казати нічого, більше п'яти тисяч років його використовують як панацею від багатьох хвороб, а також як відмінний профілактичний і омолоджуючий засіб.

Часник - натуральні природні ліки проти більшості хвороб, у ньому міститься більше 400 корисних і потрібних речовин: білки, жири, вітаміни (А, групи В, С, D, Е), мікроелементи і макроелементи (йод, калій, натрій, кальцій, магній, селен, кремній, фосфор), антиоксиданти, антикоагулянти, фітонциди.

Надає специфічний аромат часнику ефірне масло, що має сильну протизапальну, протигрибкову та антипаразитарну властивість. Завдяки великій кількості антиоксидантів, що входять до складу часнику, ця рослина має унікальні омолоджуючі і регенеруючі властивості.

Часник відмінний імуностимулюючий препарат, він у багато разів підсилює природні захисні сили організму, робить його стійким до основної частини різних бактерій і патогенних мікроорганізмів. Дію часнику можна порівняти з дією антибіотиків широкого спектру дії, від нього гинуть віруси, грибки, бактерії та глистові інвазії.

Можна довго перераховувати всі корисні властивості і дії часнику: він покращує регенерацію тканин, очищує шкіру, покращує зростання та якість волосся, має бронхолітичні властивості, його широко застосують при лікуванні бронхолегеневих  захворювань і туберкульозу. Високий вміст таурину дозволяє підтримувати постійність внутрішнього середовища організму, таурин керує роботою клітинних мембран, утримує зовні клітин натрій, усередині калій і магній, тобто він є природним сечогінним засобом.

Часник підвищує апетит, стимулює роботу всього шлунково-кишкового тракту, регулює секрецію травних залоз, пригнічує процеси бродіння і гниття в кишечнику, має спазмолітичну дію (його застосовують при проносах). Часник очищує гнійні рани, прискорює загоєння.

Захисник судин

Також часник має антихолестеринну властивість і надає протипухлинний ефект. У результаті тривалих досліджень було встановлено, що препарати часнику зменшують вміст холестерину в організмі в середньому  на 12%. Причому часник діє в основному на «поганий» холестерин, який закупорює судини. Споживання часнику сприяє розрідженню крові, речовини, що містяться в часнику, не дають кров'яним пластинкам скріплятися між собою, що перешкоджає утворенню тромбів і знижує вірогідність «скипання крові».

Часник прекрасно впливає на судини головного мозку, також очищує їх від бляшок холестеринів і тромбів, це покращує функціонування мозку. Його використовують для профілактики і лікування старечого недоумства і хвороби Альцгеймера. Часник сприяє зниженню артеріального тиску, і корисно впливає на роботу серця.

Вживання часнику

Часник можна вживати у будь-якому вигляді: сирому, вареному, пареному, товченому, у вигляді соку. Що найцікавіше, після теплової обробки деякі корисні властивості часнику посилюються, роблячи його ще дієвішим. Часник широко використовують у приготуванні різних медичних препаратів і біологічно активних добавок. Для тих, хто хоче уникнути специфічного запаху, можна приймати таблетовані екстракти часнику.

Не менш корисно вдихати ефірне масло часнику  в період епідемій грипу, ГРВІ; можна розставляти в приміщенні блюдця з нарізаними зубками часнику.

Рецепти

4—5 часточок часнику, 200 мл вина або оцту.

Часник очистити, подрібнити і залити вином або оцтом. Настоювати не менше 3 годин. Приймати по 1 ч. л. 3 рази на день перед їжою. Діє як загальнозміцнюючий і протизастудний засіб.

Український рецепт від старечого недоумства: 500 г часнику розтовкти і залити соком 24 лимонів, настояти в закритому посуді 24 дні, після чого приймати по 5 мл перед сном.

Джерело: Жіночий журнал про жіноче здоров'я Womenhealthnet

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...