• Прихований гнів призводить до захворювань серця

  • Неділя, 7 березня 2010 року
Вміння управляти гнівом, роздратуванням і стресом - чудова і завидна здатність. Людина стає схильною до подвійного ризику виникнення серцево-судинних захворювань, якщо вона відкладає вирішення проблем, що викликали гнів або сильні образи.

Незалежно від наявності симптомів головного болю, болю в шлунку або порушення травлення, стрес призводить до проблем із серцем. Це те, що стверджують дослідники науково-дослідного інституту стресу Стокгольмського університету.

Прийшовши додому втомленим після напруженого робочого дня, для багатьох день закінчується падінням на диван у вітальні. Для багатьох чоловіків існує «заборона» на обговорення проблем дня, а пропозиція дружини вийти з будинку на пару годин може викликати додаткове емоційне переживання.
 
Шведські дослідники виявили, що чоловікам не вистачає досвіду вираження своїх емоцій, що наражає їх на збільшення ризику виникнення серцево-судинних захворювань або серцевого нападу. Під час досліджень опитали 2 800 службовців. Результати досліджень можуть допомогти тим, хто не здатний позбутися стресу.

Щоб визначити ризик виникнення серцевого нападу, шведські вчені проаналізували дані від 2.755 чоловіків, жоден із яких не пережив раніше інфаркту міокарду. Питання анкет були спрямовані на подробиці виникнення конфліктів, з якими люди стикалися у своєму повсякденному житті й на роботі.
 
Констанс Лейнвебер та її група виявили дивну кореляцію між накопиченим гнівом і подальшими проблемами з серцем. Дослідження було опубліковане в Інтернет версії "Journal of Epidemiology and Community Health" у листопаді.
(jech.bmj.com/content/early/2009/11/23/jech.2009.088880)

Соматичні наслідки прихованого гніву

Гнів викликає відчуття потенційної загрози і викликає надмірну секрецію адреналіну, гормону стресу, і готує нас до боротьби або спроби втечі. Такі фізіологічні реакції гарантували виживання людини впродовж тисяч років, але не в наш час. У такому стані артеріальний тиск у людини зростає, з'являється психічне збудження, м'язи напружуються, і діяльність травної системи порушується.
 
Всі вищезазначені симптоми створюють труднощі для ясності розуму і пошуку раціонального виходу з ситуації, що склалася. Підвищення артеріального тиску призводить до напруженої роботи серця. Результатом може стати серцевий напад або інші серйозні хвороби серця.
 
Щоб вижити, треба відпустити
 
Учені вказують на те, що вірогідність виникнення інфаркту міокарду  залежить від прийнятої людиною стратегії поведінки під час конфлікту: прихованого переживання протиріч або рішення "відпустити".

Дослідники опитували учасників експерименту про подробиці протікання конфліктів на робочому місці: чи змогли вони «пропустити» деякі конфлікти, якими репліками вони відповіли, виражають вони власні думки чи уникають протиріч. Окрім цього уточнювався характер головного болю, частота болю в ділянці шлунку, а також оцінювалася здатність "відпустити" свій поганий настрій і забути про конфлікт, як тільки людина поверталася додому.
 
Дослідники взяли до уваги й інші чинники, такі як куріння, вживання алкоголю, рівень холестерину, масу тіла й умови на роботі.

Ґрунтуючись на отриманих даних, дослідники розрахували коефіцієнт серцевого ризику. Учасникам в середньому було близько 41 рік, а саме дослідження проводилося протягом більш ніж 11 років. Сорок сім учасників експерименту пережили інфаркт міокарду або померли від нього протягом цього часу.
 
Результати досліджень підтвердили величезні переваги здатності людини вирішувати конфлікт.
 
В результаті експерименту підтвердилося, що ті, хто ефективно справлявся з конфліктами, значно продовжили своє життя. Люди, які легко ставляться до протиріч, мають більше шансів дожити до глибокої старості на відміну від тих, хто не здатний вирішувати конфліктні ситуації. Ті, хто зміг зберегти спокійний розум і знатися на ситуації, краще вирішували свої проблеми.

Версія  англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...