• Пілатес – шлях до краси і здоров'я

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 лютого 2010 року
Про пілатес, не дивлячись на майже вікову історію, знають далеко не всі, хоча ця система фізичних вправ дуже ефективна і позбавлена тих можливих ускладнень, якими можуть супроводитися традиційні силові навантаження. Що ж це за система і для кого вона призначена?

Даний комплекс розроблений в першій половині минулого століття Джозефом Пілатесом, який в свій час був слабкою і хворобливою від народження дитиною. Проте, не бажаючи здаватись на милість своїй не зовсім вдалій генетичній спадщині і маючи величезний заряд цілеспрямованості та наполеглевості, Джозеф створює свою власну систему фізичних вправ, що спочатку була призначена лише для поліпшення власного стану здоров'я.

Цей комплекс виявився настільки вдалим, що молодий чоловік не лише укріпив своє тіло, але навіть робив моделлю. Надалі система пілатеса вдало використовувалася для відновлення поранених з пошкодженим хребтом в період першої світової війни, а сьогодні цими вправами захоплена мало не вся Європа і Америка. Річ у тім, що фізичні навантаження в системі пілатес здійснюють м'яку тренуючу дію на ті м'язи, що відповідають за красиву фігуру і правильну поставу.

Вже давно не секрет, що багато захворювань внутрішніх органів є наслідком викривленого хребта, який підтримується цілою групою м'язів, а також ослабінням власного зв'язкового апарату, що підтримує внутрішні органи в правильному положенні. Пілатес направлений в основному на зміцнення всіх м'язових пучків черевного преса і мускулатури спини, у тому числі й тих ділянок, про наявність яких інколи не здогадуються навіть професійні культуристи.

Ні, за допомогою вправ за системою пілатес ефектних «кубиків» на животі або «накачаної» рельєфної спини навряд чи можна добитися, але таке завдання перед комплексом і не стоїть. Зате Пілатес забезпечує рівну спину, розкріпачене розслаблення плечових і шийних м'язів (тих самих м'язів, від підсвідомої напруги яких ми так часто відчуваємо головні болі і «псуємо» власну поставу), вільну ходу, гнучкість, красиві лінії зовнішніх форм і впевнену координацію рухів.

Такі якості на вагу золота оцінюються тими, хто за родом діяльності часто буває на публіці, у тому числі актори, танцюристи, зірки естради та інші знаменитості. Ось чому для переважної більшості з них пілатес вже давно став невід'ємною частиною життя. Проте система пілатес може бути використана не лише в «зоряних» кругах, адже цей комплекс по відновленню краси і здоров'я побудований на тих же принципах, які є загальними, наприклад, з вправами по медитації і контролю над власними фізіологічними процесами. Тому заняття пілатесом ефективно покращують кровообіг, сприяють оптимізації обміну речовин в тканинах, забезпечує легкість в рухах, додають впевненості в собі, підвищують настрій, допомагають боротися зі стресами, задають позитивний психо-емоциональний фон і позитивне світовідчуття.

Давайте розглянемо декілька практичних вправ. В першу чергу, завжди потрібно стежити за своїм диханням. Тому першу вправу необхідно посвятити контролю над диханням. Ляжте на спину, ноги можна зігнути в колінах, руки покласти на живіт долонями вниз (одна на одну). Рахуючи до чотирьох, повільно надуваємо живіт, наскільки це можливо, потім так само повільно втягуємо його, прагнучи передньою черевною стінкою «торкнутися підлоги». Дихати потрібно глибоко. Потім злегка прискорюємося, тобто робимо вдихи і видихи, рахуючи до двох. Тепер, не змінюючи положення, закладаємо одну руку за голову. Вдихаємо на рахунок «2», а з видихом піднімаємо верхню частину тулуба, відриваючи від підлоги голову і плечі. Затрималися, зробили вдих-видих і знову лягли на підлогу. Так потрібно повторити кілька разів. Тепер треба підняти ноги, зігнуті в колінах під прямим кутом, гомілки паралельні до підлоги. Руками тримаємося за задню поверхню стегна. Тепер піднімаємо верхню частину тулуба, відпускаємо стегна (випрямляємо руки) і три рази пружиняче піднімаємось тулубом вперед.

Звичайно, вправи пілатес дуже різноманітні. Є серед них такі, що виконуються лише на підлозі без снарядів (як в розглянутих вище прикладах), на підлозі зі спеціальними снарядами або на тренажерах, які відрізняються тим, що для утримання на них рівноваги слід докладати додаткові зусилля.

Величезною перевагою пілатеса є повна відсутність протипоказань: його можна використовувати людям похилого віку, після перенесених складних операцій, у тому числі на хребті і навіть тим, хто взагалі ніколи не займався спортом.

Джерело: Женский журнал о женском здоровье Womenhealthnet

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...