• Емоції матері впливають на її майбутню дитину

  • Четвер, 11 лютого 2010 року

Експерти доводять, що позитивний  настрій під час вагітності може формувати тіло, лікувати зсередини і допомагає виносити  здоровішу дитину.

Думки вагітної жінки мають фізичний зв'язок з її майбутньою дитиною. «Все, що відчуває і про що думає вагітна мама передається через нейрогормони до її майбутньої дитини так само, як алкоголь і нікотин», - заявляє лікар Томас Верні, засновник Асоціації і журналу по пренатальній і перинатальній психології і охорони здоров'я (АПППІОЗ), один з провідних в світі авторів з питання відносно дії пренатального середовища на розвиток людини.

Медичні словники визначають емоцію як психічний і фізичний стан, посилаючись на гормони та інші молекули, пов'язані з емоціями. Лікар медицини Діпак Чопра проводить зв'язок між психічним і фізичним станом, затверджуючи: «Думки, які ми відчуваємо, називають емоціями».

Емоції вагітної жінки формуються, ґрунтуючись на її сприйнятті вагітності, плануванні дитини, підготовці дитячої кімнати, заміжжя, роботи, здоров'я тощо. Думки вагітної жінки передують її емоціям. І її емоції передують нейрогормонам, на які посилається Томас Верні.

У «Чарівному початку нового життя» лікар Діпак Чопра ясно пояснює, наводячи дані досліджень вагітності: «Коли майбутня мама турбується, знаходиться в стресовому стані  або в страху, гормони стресу потрапляють в її кров і через плаценту до дитини. Сотні тестів підтвердили, що хімічні речовини, вироблені тілом вагітної матері, переносяться  в матку і впливають на  майбутню дитину».

Негативні думки часто стають першопричиною стресової реакції, заснованої  на страху. Діпак Чопра заявляє: «Стрес активізує ендокринну систему майбутньої дитини і впливає на ембріональний розвиток мозку. У дітей, чиї матері знаходилися в сильному стресі під час вагітності, ймовірно, будуть проблеми з поведінкою  в подальшому житті».

Томас Верні говорить: «Дослідження показують, що в матерів при надзвичайному і постійному стресі, ймовірно, будуть немовлята, які з'являться передчасно, недоношеними, гіперактивними, дратівливими, зі скаргами на коліки».  Біолог Сел і невролог Брюс Ліптон, доктор філософії пишуть: «Проходячи через плаценту, гормони матері, яка відчуває постійний стрес, глибоко змінюють розподіл кровотоку плоду і змінюють характер розвитку дитячої психіки».

З іншого боку, Верні говорить, що  позитивні материнські емоції покращують здоров'я майбутньої дитини. Він продовжує: «Думки з відчуттям щастя або спокою впливають на розвиток дитини, формують врівноважений характер». Діпак Чопра погоджується: «Коли ви відчуваєте себе радісними, ваше тіло виробляє  природні гормони щастя, звані ендорфінами та енцефалінами. Коли ви в гармонії і розслаблені, ви виробляєте гормони, подібні природним». «Без стресів нервова система вашої дитини працює стабільно. Коли ви спокійні і зосереджені, ваше дитя в змозі зростати гармонійно», - говорить Чопра.

У "Таємному житті ненародженої дитини" Верні пропонує 47 вправ, які вагітна жінка може виконувати впродовж вагітності. Одне  з них - творча візуалізація. Ця форма розумових образів може програмувати підсвідомі думки, змінюючи сприйняття і реакцію від негативної до позитивної.

Верні пише: «Це допомагало вилікувати хворобу, збільшити працездатність і поліпшити настрій. Використовувана протягом багатьох тисячоліть стародавніми знахарями, шаманами і йогами  візуалізація була головним захистом від захворювань».

Дослідження підтвердило, що образи можуть впливати на кровотік, виростити здорові клітини і зруйнувати ракові клітини. Ліптон  передбачив, що вагітна мати може вплинути на генетичний розвиток своєї майбутньої дитини. Десятиліття досліджень встановили, що образи, візуалізація, медитація або гіпноз  приводять до відчутних змін в розумовому, емоційному і фізичному тілі.

 
Якщо Ви - вагітна жінка, Ви можете спробувати ці візуальні вправи:

У тихій зручній обстановці, закрийте свої очі і спостерігайте, відчувайте і навіть слухайте здорову дитину.

Продовжуйте відчувати так, як ви можете, оскільки відчуття можуть бути важливішими, ніж спостереження.

Використовуйте багатство своєї уяви і наближайтеся до дня вашої мрії. Якщо інші думки приходять вам на думку, терпляче поверніться до своєї щасливої  та здорової дитини.

Як актори, які розвивають емоції на репліках, практикуйте позитивні думки і відчуття, тоді вони  викликатимуть потік нейронів до частини вашого мозку. Чим більше ви практикуєте, тим швидше і краще ви вчитиметеся відновлювати позитивні емоції.

Приклад більш детально керованих образів:

Уявіть свою зростаючу крихітку.

Можливо, вона - один сантиметр або, наприклад, десять сантиметрів.

Візуалізуйте, на кого схожий здоровий малюк.

Усвідомте, що відчуває здоровий малюк.

Послухайте, які звуки видає здоровий малюк.

Як б'ється його серце?

Як рухаються його ручки?

Як зростають його клітини?

Поглянете, як посміхається ваш малюк в матці.

Почуйте її/його сміх, відчуйте її/його поштовхи в радісному русі.

Тут не існує правильного або неправильного. Дайте простір своїм мріям на п'ять хвилин,  уявляючи при цьому здорового малюка.

Джеймс Гудлейт. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...