• Вікові зміни шкіри і догляд за нею

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 3 лютого 2010 року
Ознаки старіння шкіри виявляються не однаковою мірою на всіх ділянках тіла. Найуразливіші - голі ділянки шкіри, особливо обличчя та шия. Тут прояви старіння організму найбільш демонстративні.

Спочатку виявляється зниження пружності м'яких тканин. І перші вісники змін шкіри, що починаються, виявляються у вигляді мало помітних зморшок в куточках очей, що з'являються спочатку при сміху або при розмові. Ці зморшки зазвичай бувають помітними при втомі — частіше до кінця робочого дня або після поганого сну, але з часом вони стають все грубішими, особливо там, де розташована найбільш активна мімічна мускулатура.

Такі тонкі зморшки можуть з'явитися дуже рано, ще до того, як шкіра втратить свій тургор, - до 20—25 років. До 30 років ніжні подовжні зморшки бувають більш вираженими на верхніх і нижніх повіках, утворюючи так звані гусячі лапки. Далі все виразніше виступають поперечні борозенки на шкірі лоба — «зморшки мислення». До них приєднуються вертикальні складки «зосередженості» на переніссі, що додають навіть моложавому  обличчю вираження печалі, а у літніх людей — вираження незадоволеності та антипатії. Заглиблюються носогубні складки. Зморшки, що формуються у кутах рота, як би збільшують його розміри і опускають кути рота, при цьому вираз обличчя стає усе більш суворим, строгим, зрілим і навіть сумним.

Шкіра старих людей тонше, ніж у молодих, це пов'язано з віковим зникненням колагенових волокон, які утворюють основну масу дерми. Еластична субстанція, що залишилася без підтримки, скорочується і стає менш напруженою, що веде до утворення зморшок.

Підшкірний жировий шар обличчя є як би підкладкою, що додає приємну округлість, особливо округлість щік, так добре виражену в дитячому віці. Проте вже до моменту статевого дозрівання значно зменшується кількість жирової підкладки: щоки витягуються, на обличчі все гостріше виступає ніс, глибше починають видаватися очі. Все менше залишається жирової підкладки під скуластими дугами, які тепер виступають виразніше.

Починаючи з 35—40 років у більшості жінок відбувається  деяке збільшення об'єму підшкірної жирової клітковини обличчя. Це в якійсь мірі заповнює всезростаючі об'єми шкіри обличчя. Проте така вікова повнота зберігається лише до тих пір, поки хвороба, штучно викликане схуднення або вікова кахексія не призведе зменшення або зникнення жирової підкладки обличчя.

Догляд за шкірою

Молода шкіра в період дозрівання

В період дозрівання у більшості дівчин шкіра масна, тому їм особливо ретельно треба стежити за харчуванням. Потрібно уникати важких і гострих блюд, віддавати перевагу легкій їжі з достатнім вмістом вітамінів.

При підвищеній масності шкіри рекомендується раз на тиждень робити глибоке чищення обличчя. Шкіру потрібно продезинфікувати 3 %-вим розчином перекису водню або лосьйоном з великим вмістом алкоголю і рослинними екстрактами. Лосьйон наносити тампоном по напряму від підборіддя до висків і від основи носа до краю волосистої частини голови. Можна замінити лосьйон відваром з лікарських рослин.

Для догляду за обличчям треба використовувати косметичне молочко і напівжирні креми. Молодій шкірі не потрібний масаж, живильні маски і креми.

Молода шкіра до 25 років

У цьому віці шкіра має вже сталий характер, її треба підтримувати в належному стані, освіжати і не псувати косметичними надмірностями. Шкіра повинна дихати. Грим перешкоджає протіканню нормальних фізіологічних процесів в ній.

У цьому віці шкірі не потрібні вітамінні, живильні, регенераційні, гідратаціонні препарати. Досить регулярного очищення її та незначного  масажу. Косметичні засоби слід підбирати залежно від типу шкіри.

Шкіра до 40 років

Після 25 років в шкірі починаються поступові зміни. Колаген починає загусати, шкіра вже не така гладка, вона втрачає здатність утримувати вологу — і з'являються перші зморшки. З'являються вони також і внаслідок перерозподілу жирового шару, міміки обличчя, очей, лоба. Шкіра починає потребувати поживних речовин.

Можна користуватися всіма косметичними засобами залежно від типу шкіри. Рекомендуються засоби, що містять речовини рослинного походження. Такі, як оливкове, мигдальне, соняшникове масла, речовини тваринного походження — колаген, жир норки, а також вітамінні препарати. Придатні будь-які маски. Підбирати їх потрібно відповідно до типу шкіри.

Шкіра в зрілому і літньому віці

Властивості шкіри і волосся у віці після 40 років залежать від біологічних і фізіологічних змін в організмі. Зміни ці зумовлені впливом залоз внутрішньої секреції, душевним і фізичним станом, способом життя, харчуванням. На шкірі з'являються складки, зморшки, змінюється розташування жирового шару, колір шкіри і волосся.

Ці процеси можна уповільнити підтримкою фізичної форми, правильним способом життя і відповідним доглядом за шкірою.  У віці після 50 років шкіра стає сухою, втрачає свій блиск. Розширюються судини, кровонаповнення її погіршується.

При догляді за шкірою потрібно користуватися засобами з високим вмістом жирових і поживних речовин — жирні креми з біологічною і регенераційною дією. Не можна користуватися препаратами, що мають стягувальну  дію— лосьйонами і масками. Корисні масляні компреси, вітамінні, регенераційні, фруктові, овочеві маски або маски з медом і жовтком.

Джерело: Жити не хворіючи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...