• Ворог дитячого здоров'я номер один – телевізор...

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 8 березня 2010 року
Погляньте, що з дітьми зробило телебачення: надмірна вага, погане загоєння ран, неуважність, проблеми з метаболізмом та гормональні порушення. Це короткозорі діти з аутизмом, раком, діабетом, недоумством і передчасним статевим дозріванням. Стільки бід, одна відповідь – телевізор.

У цьому ні на мить не сумнівається британський учений, психолог і біолог Ерік Сігман (Aric Sigman), який проаналізував і підсумував 35 різних наукових досліджень, проведених у різний час його колегами з Великобританії та США. У результаті лікар назвав основні негативні наслідки перегляду телевізора дітьми, опублікувавши доповідь по темі в журналі Biologist.

Сігман відзначив, що ставши ініціатором "найбільшого пов'язаного зі здоров'ям невизнаного скандалу нашого часу", почув у відповідь від фанатичних телеглядачів звинувачення в шарлатанстві й спробі дешево «пропіаритись». Але в той же час він отримав палку підтримку з боку Національної спілки вчителів Великобританії (National Union of Teachers — NUT), а також низки медиків, соціологів та інших фахівців.

Телевізор і дитяче здоров'я

Отже, чим же "телебомба сповільненої дії" загрожує маленьким глядачам. Перш за все - ожирінням. Втупившись у телевізор, діти не гуляють, не граються, а вилежуються на дивані й механічно їдять абищо. Таким чином, малорухливість і неправильне харчування накопичує жир: обмін речовин порушується, калорії не спалюються, на цьому сприятливому ґрунті розцвітає діабет з усіма зумовленими цим наслідками.

"Приклеєність" глядача до екрану сприяє послабленню імунітету і виникненню серцево-судинних захворювань. Про те, що псується зір, можна й не говорити - це загальновідомо. Втрачається здатність людини концентруватися на "не телевізійних предметах": розсіяна увага, проблеми з пам'яттю і швидкістю реакцій підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера (старечого недоумства).

Також, що важливо, телевізор "пригнічує" вироблення мелатоніну, ключового гормону і потужного антиоксиданта, який відіграє важливу роль в імунній системі, циклі "сон-неспання" і статевому дозріванні, яке починається раніше, ніж потрібно. "Ящик" негативно впливає на сон (зокрема, яскраве світло порушує хід внутрішнього годинника організму), а брак сну покращує апетит, і гормональні відмінності між голодом і ситістю стираються. В результаті, знову ж таки, ожиріння.

У ДНК, тим часом, починаються мутації, здатні викликати рак. Далі — аутизм, спусковим гачком для якого телебачення може бути запросто.

Оскільки ТБ з легкістю замінює читання, розвиток мозку не йде належним чином, в результаті здібності дитини стають не таким інтелектуальними, як хотілося б батькам. І так далі.

Список можна було б продовжувати, якби ми про шкоду телевізора почули вперше. Проте нам уже відомо, що телебачення робить із дітей школярів-хуліганів, що потім воно не дає їм закінчити університет, а в результаті перетворює на злочинців.

Що робити?

У зв'язку з перерахованим вище Сігман стверджує: діти у віці до трьох років не повинні дивитися телевізор взагалі (американські колеги вважають, що не можна до двох років). Діти від трьох до п'яти, з дозволу батьків, можуть отримувати не більше півгодини дитячих програм хорошої якості. З 5 до 12 років час перегляду можна збільшити до 1 години, а потім, вже підліткам, дозволяється додати 30 хвилин. Разом – півторагодинний перегляд у день до настання повноліття.

Слід зазначити, що слова "телевізор" і "телебачення" в усьому тексті цього матеріалу можна замінити на слово "екран". Бо сидіння перед комп'ютерним монітором (DVD, Інтернет, ігри) або ігровою приставкою, хоча може й не мати до ТБ жодного відношення, дає ті ж негативні наслідки.

І винен у дитячих проблемах з екраном, звичайно ж, не екран, а батьки. У Великобританії підрахували, що сучасна дитина з шести років життя один рік проводить перед екраном. Більш старші діти (11-15 років) вже витрачають на це 55% свого "безсонного" життя, або понад чверть доби. А через десятиліття очікується серйозне збільшення кількості "телевізійного часу", і якщо Сігман з колегами мають рацію, дітям це не на здоров’я піде. Отже, не забудьте вимкнути телевізор чи що там у вас.

Джерело: membrana.ru 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...