• Той, хто живе в домашньому пилу

  • Субота, 20 лютого 2010 року
Домашній пил - одна з найпоширеніших причин алергічних реакцій, яка  може з часом привести до виникнення повноцінного алергічного захворювання, наприклад, бронхіальної астми. Звичайно, до складу пилу входить безліч алергенів, але одним з найзначиміших є кліщ домашнього пилу.

Щорік у звичайній трикімнатній квартирі утворюється 40 кілограм пилу. Враховуючи, що людина щодня вдихає близько 12 тисяч літрів повітря, в одному літрі якого міститься до 500 тисяч порошинок, та кількість пилу, що поступає в наші дихальні шляхи, просто величезна.

Як відомо, до складу домашнього пилу можуть входити різні компоненти. Наприклад, частинки піску та органічних жирів, шкіра і шерсть домашніх тварин, частинки власного волосся та епідермісу, а також пилок рослин і цвіль.

Більшість компонентів домашнього пилу є потенційними алергенами. Проте основною причиною виникнення аллергий, яку викликає домашній пил, вважаються пилові кліщі або дерматофагоїди (пожирачі шкіри).

Пожирачі шкіри

Ці найдрібніші (0.2 - 0.3 мм) комахи без дозволу живуть у Вашій квартирі і користуються всіма зручностями. Найбільш сприятливими умовами для життєдіяльності кліщів є температура 20-30С і вологість 70-80%. У зв'язку з цим основним місцем їх проживання стало Ваше ліжко. У ліжку може себе комфортно відчувати до 2 мільйонів кліщів.

Улюбленими ласощами кліща є клітини шкіри, що омертвіли. Протягом року людина втрачає до 2 кілограм мертвого епідермісу, який в основному залишається на ліжку. Кліщ поїдає частки епідермісу, переробляючи їх у фекалії в об'ємі, що перевищує власну вагу в 200 разів.

Ці продукти життєдіяльності (діаметром близько 30 мікрон), що містять антиген Р1 і є причиною алергічних реакцій. Завдяки невеликій вазі і крихітним розмірам екскременти кліщів легко піднімаються в повітря і проникають в наші дихальні шляхи, сприяючи тим самим сенсибілізації імунної системи або виникненню нападів бронхіальної астми.

Алергічні реакції на домашній пил і продукти життєдіяльності кліщів найчастіше виявляються у вигляді нападів бронхіальної астми або риніту (запалення слизової оболонки носа), і рідше – запалення кон'юнктиви очей. Симптоми алергії можуть виявлятися протягом всього року, але частіше восени і взимку, -  тоді, коли вологість повітря найбільш висока.

Протягом тисячоліть спільного життя кліщі дуже прив'язалися до нас, і позбавитися від них дуже складно. Згубними для них є, ймовірно, лише збагачене озоном повітря, ультрафіолетова радіація і природний рівень іонізації повітря. Проте щодня підтримуючи в будинку чистоту і не високу вологість, часто міняючи постільну білизну, також можна знизити ризик виникнення алергічних реакцій на домашній пил.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...