Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Напади гніву і дратівливості підвищують ризик виникнення інсульту та інфаркту

Неділя, 23 серпня 2020 року

Напади гніву і дратівливості і подібні прояви запального характеру значно підвищують ризик виникнення інсульту та інфаркту та прискорюють їхній розвиток.

Вчені зі школи громадського здоров’я університету Гарварда, проаналізувавши результати 9 досліджень, зробили висновок: напади гніву і дратівливості найчастіше є провісниками інфаркту та інсульту. Особливо небезпечними є перші 2 години після спалаху гніву — в цей час ризик інфаркту зростає в 5 разів, а ризик інсульту — в 3 рази. В основній категорії ризику знаходяться люди, що страждають серцево-судинними захворюваннями.

Однак такий ризик є сумарним: як зазначає керівник дослідницької групи доктор Е. Мостофскі, ризик може накопичуватися у людей з частими спалахами гніву, а ймовірність розвитку інфаркту після одного спалаху гніву досить низька.

Для середньостатистичної людини, ймовірність інфаркту або інсульту після одного спалаху гніву досить низька. Серед 10 тис. людей, які мають низький ризик серцево-судинних захворювань, і хоча б раз на місяць перебувають у роздратованому стані, можливий один додатковий інфаркт на рік. А для тих людей (з 10 тис.), які мають високий ризик серцево-судинних захворювань, ймовірність інфаркту підвищується в 4 рази.

Іншими словами, люди з запальним характером, які мають схильність до частого роздратування і нападів гніву, мають значно більшу ймовірність розвитку інфаркту.

Але в той же час, достатньо 5 спалахів гніву в день, щоб «заробити» 158 додаткових інфарктів на рік на 10 тисяч осіб з низьким ризиком серцево-судинних захворювань і 657 додаткових інфарктів серед людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань.

За припущеннями вчених, гнів не обов’язково викликає проблеми серцево-судинної системи. Більш ймовірно, що напади гніву є лише результатом хронічного стресу, який, у свою чергу, викликає підвищення кров’яного тиску. Щоб справитися з цим, медики рекомендують усім, хто має такі проблеми, займатися медитацією, йогою, практиками цігун.

Д. Меддок, співробітник Британського кардіологічного фонду, каже: «Незрозуміло, що саме викликає цей ефект. Це може бути пов’язано з фізіологічними змінами в організмі, викликаними спалахами гніву. Але для вивчення суті цього явища необхідні додаткові дослідження. Важливо те, як ви справляєтеся зі стресом і гнівом. Здатність розслаблятися може допомогти вам вийти зі стресової ситуації, а фізичні вправи — допомогти випустити пар після напруженого дня».

Результати дослідження були опубліковані в медичному журналі European Heart Journal.


Читайте також:
Трав’яний заспокійливий чай. Кращі рецепти народної медицини
Дієта за групою крові: наскільки ефективна вона?

Comments   

загрузка...