• Не хвилюймося: це підвищує ризик інсульту

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 березня 2014 року

Такий тривожний розлад, як неспокій, впливає на розвиток багатьох захворювань, зокрема, підвищує ризик виникнення інсульту.

Тривожні розлади — одні з найпоширеніших психічних розладів. У людини в стані тривоги на тлі хвилювання з’являється нервозність, пітливість, м’язова напруженість, тремтіння та запаморочення.

Спосіб життя, фізичне та психологічне здоров’я — все це безпосередньо впливає на ризик виникнення інсульту. В новому дослідженні, проведеному в Медичній школі при Пітсбурзькому університеті, вченим вдалося простежити вплив такого тривожного розладу, як неспокій, незалежно від інших факторів.

У дослідженні, що проводилося протягом 22 років, вивчалася група з 6019 людей, віком від 25 до 74 років. Вчені оцінювали рівні тривожності, неспокою та депресії учасників експерименту за допомогою тестів — спеціально розроблених анкет. Також учасники експерименту проходили медичні обстеження та здавали кров.

Вивчаючи історію хвороби пацієнтів з лікарень, будинків престарілих та враховуючи свідоцтва про смерть, дослідники виявили, що навіть незначне підвищення занепокоєння підвищує ризик інсульту. Так, для людей з тривожними розладами ризик виникнення інсульту підвищується на 33%.

Автор дослідження Майя Ламбіасе каже: «Кожна людина має якийсь рівень занепокоєння. Але, коли цей рівень підвищений і/або хронічний, в майбутньому він може вплинути на серцево-судинну систему».

Крім того, в більшості випадків, люди з високим рівнем занепокоєння мають шкідливі звички, ведуть малоактивний спосіб життя, мають високі рівні гормонів стресу, проблеми з артеріальним тиском — все це також підвищує ризик виникнення інсульту.

Результати дослідження були опубліковані AmericanHeartAssociation в журналі «Stroke».

Читайте також

Що таке стрес з точки зору китайської медицини?

Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...