ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зайва вага — загроза для здоров’я

Велика Епоха

Зайва вага становить небезпеку для здоров’я: поняття «здорова повнота» не існує. Такий висновок був зроблений під час нового дослідження, проведеного канадськими вченими.

Зайва вага становить небезпеку для здоров’я. Фізіотерапевт допомагає пацієнтам, які страждають від ожиріння. Лікарня в Анже, західна Франція. Фото: JEAN-SEBASTIEN EVRARD / AFP / Getty Images
Зайва вага становить небезпеку для здоров’я. Фізіотерапевт допомагає пацієнтам, які страждають від ожиріння. Лікарня в Анже, західна Франція. Фото: JEAN-SEBASTIEN EVRARD / AFP / Getty Images
Раніше існувало припущення про те, що люди, які мають зайву вагу, але при цьому здорові у всіх інших відносинах, мають «здорову повноту».

Однак, як було показано, що навіть у випадках, коли показники кров’яного тиску, рівня цукру та холестерину знаходяться в межах норми, для таких людей зайва вага, як і раніше, становить небезпеку для здоров’я.

Вченими з лікарні Маунт-Синай (Торонто, Канада) спостерігали за 60 тис. людей протягом більше 10 років. Дані цього дослідження, доповнені тисячам інших, раніше опублікованих, статей з цієї тематики, дозволили вченим зробити висновок про ступінь ризику для здоров’я зайвої ваги.

Було встановлено, що зайва вага незмінно призводить до виникнення тих чи інших серцево-судинних захворювань. При цьому ті люди, які не мають порушень обміну речовин, але страждають від ожиріння, мають фактори ризику виникнення захворювань, які лише посилюються з часом.

Доктор Р. Ретнакаран, керівник дослідження, говорить: «Це ставить під сумнів існування такого явища як „здорова повнота“. Наші дані свідчать про те, що пацієнти з порушеннями обміну речовин, як і пацієнти без порушень обміну речовин, які мають зайву вагу, знаходяться в одній групі ризику, у них підвищена ймовірність померти від серцево-судинних захворювань».

Результати даного дослідження були опублікування журналі Annals of Internal Medicine.

Британський фонд кардіологічних захворювань підтверджує висновки канадських вчених про те, що зайва вага є одним з перших факторів ризику, зокрема, у розвитку серцево-судинних захворювань.

За словами кардіолога Д. Меддок, люди, які мають нормальні показники (рівень холестерину та цукру, тиск крові), але при цьому, страждають від надмірної ваги, все одно відносяться до групи ризику: «Якщо ви стежите за своєю вагою, не курите, зберігаєте фізичну активність і утримуєте тиск крові та рівень холестерину на нормальній рівні, поєднання цих факторів істотно знижує ризик серцевих захворювань».

Вам також може бути цікава стаття «Як привести свій організм у тонус узимку?».