ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні очікується новий вірус грипу - медики

Велика Епоха
На Україну насувається новий серотип грипу ― «B» («Массачусетс»), поряд з «A» (H1N1 і H3N2). Про це повідомляють фахівці Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ).

На Україну насувається новий штам грипу. Фото: dsesu.gov.ua
На Україну насувається новий штам грипу. Фото: dsesu.gov.ua
У зв'язку з цим медики почали проводити випробування нового складу вакцини, яку в достатній кількості поставлять в Україну наприкінці вересня. Її виробники ― Росія, Франція, Данія та Голландія. Робити щеплення населенню почнуть після поставок у вересні і в жовтні.

«Нинішня осінь загрожує українцям новим штамом грипу B і вже відомими H1N1 і H3N2. Якщо до двох останніх наш народ вже встиг виробити імунітет, то новий буде буйствувати в організмі щосили. Цей вид грипу небезпечний ускладненнями і викликає пневмонію», ― зазначив перший заступник голови Держсанепідемслужби Олександр Кравчук.

У той же час епідеміологи на сайті «Епідеміолог.ру» відзначають, що вірус грипу типу «B» викликає менш важку реакцію, ніж тип «А». Він поширюється тільки серед людей і може викликати епідемії кожні 4―6 років, як правило середньої тяжкості.

Лікарі як і раніше вважають, що грип можна надійно попередити тільки шляхом вакцинації. Особливо це стосується легко уразливих людей: хворих на цукровий діабет, вагітних, сердечників, дітей і старих. І в обов'язковому порядку ― працівників медичних і соціальних служб.

Для «неледащих» гарною профілактикою служать заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, а також вітаміни, які зміцнюють імунітет.

Нагадаємо, штам H1N1 ― це підтип вірусу грипу А ― найбільш поширений вірус. H3N2 ― мутований штам свинячого грипу. З'явився в 2010 році в США. Обидва викликають найбільш масштабні епідемії кожні 2―3 роки (середні і особливо тяжкі).