ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пацюки бачать «світло в кінці тунелю» перед смертю - дослідники

Велика Епоха
Історії про вихід душі з тіла і про видиме світло в кінці тунелю побутують серед людей ще з часів Платона. Тепер же, і вчені заговорили про те, що зафіксували активність мозку у вмираючих щурів. Цей факт може пролити світло на таємницю людської смерті.
Лабораторна мишка. Фото: VIN CATANIA/AFP/Getty Images
Лабораторна мишка. Фото: VIN CATANIA/AFP/Getty Images
Група дослідників Мічиганського університету в м. Енн-Арбор (США) на чолі з професором фізіології і невралгії, д-ром Джимом Борджигин проаналізували електричні сигнали в мозку дев'яти щурів, у яких зупинилося серце після наркозу. Незабаром після клінічної смерті зразки продемонстрували незвичайну мозкову діяльність. Їх нейронні структури мозку перебували в «стані гіпервисокої активності», пише журнал Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).
«Це було перше дослідження нейрофізиологічного стану вмираючого мозку, яке ми проводили на тваринах. Ми думаємо, якщо така активна діяльність відбувається після припинення мозкового кровотоку у тварин, значить, нейронні кореляти свідомості повинні бути ідентифіковані і у людей», ― говорить автор дослідження д-р Борджигин.
Вчені висловили здивування високому рівню гамма-частот мозкової діяльності і підвищеної свідомої активності (нейронних корелятів) ссавців у момент вмирання, яку вони спостерігали.
«Як це не парадоксально, але на всіх ізоелектричних електроенцефалограмах піддослідних щурів протягом перших 30 секунд після зупинки серця ми зафіксували рівень сигналів, який перевищував показники, коли свідомість знаходиться в стані неспання, тобто мозок був дуже активним», ― зазначила професор.
Борджигин додала, що це допоможе їм у майбутньому провести дослідження за участю людей і вивчити їх навколосмертні переживання, в тому числі і так зване бачення світла в кінці тунелю.