• Як пов'язаний настрій та здоров’я серця?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 28 липня 2015 року

Чи існує зв’язок між нашим настроєм і здоров’ям, зокрема, здоров’ям серця? Відповісти на це питання спробували американські дослідники.

Ні для кого не секрет, що настрій безпосередньо визначає наше самопочуття і ставлення до світу. Люди, для яких позитивний настрій став нормою життя, легше переносять будь-які життєві негаразди і, навіть якщо вони трапляються, оговтуються від них швидше в порівнянні зі своїми песимістичними колегами.

В новому дослідженні вчені вирішили з’ясувати, як впливає загальний настрій на роботу серця.

Результати показали, що тривале перебування в доброму гуморі допомагає запобігти появі захворювань серця і серцевих нападів. Було відмічено, що позитивні люди, так звані оптимісти, набагато рідше вмирають в результаті серцевої недуги.

В той же час, постійне перебування в пригніченому настрої може призвести до серцевих хвороб. Такі люди часто стикаються з різними життєвими проблемами, під дією цього людина часто переживає і хвилюється. Так утворюється замкнене коло.

В середньому, оптимістично налаштовані люди в 2 рази рідше страждають від серцево-судинних захворювань. Такий висновок був зроблений після обстеження 545 осіб. За словами дослідників, це пояснюється просто: оптимісти не впадають в депресії, і не перебувають у стані апатії. Таким чином, їхня фізична активність досить висока, що і є кращою профілактикою таких захворювань як гіпертонія і атеросклероз.

Однак, як в усьому, не варто забувати і про зворотний бік питання: оптимісти схильні переоцінювати свої сили, і в підсумку заробити серцеву недостатність — така думка німецьких дослідників. Але це стосується лише тієї групи оптимістів, які болісно реагують на будь-яку невдачу, що переростає в стрес.

Позитивний вплив доброго настрою на здоров’я серця і загальне самопочуття ніхто заперечувати не буде.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...