Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

До чого може призвести надлишок в раціоні жирної їжі?

Субота, 19 вересня 2020 року

Про те, до чого може призвести надлишок в раціоні жирної їжі і як позбутися негативних наслідків після її прийому, читайте далі.

Жирна їжа не рекомендується людям із тиском, що «скаче» , а також тим, хто страждає від порушень метаболізму сечової кислоти, оскільки підвищений вміст жиру в їжі викликає утворення кальцієвих каменів. Крім цього, жирна їжа протипоказана людям, які страждають від гіпертонії, стенокардії та атеросклерозу.

Ще один несподіваний вплив такої їжі було відкрито американськими вченими з університету Пенсільванії. У дослідженні взяли участь 30 осіб у віковій категорії 18—65 років. Протягом п’яти діб добровольці спали в лабораторних умовах, а вдень отримували по-різному збалансовану їжу. Одні страви були багаті жирами або вуглеводами, інші — білками. Метою вчених було, використовуючи множинний тест латентності сну, дослідити ступінь денної сонливості у добровольців.

Результати тестів показали, що вуглеводи значно підвищують працездатність, а жири, навпаки, знижують її, при цьому людина відчуває сонливість, стає млявою та менш активною.

У дослідженні також був врахований тип денного раціону, тривалість сну в нічний час доби, а також індекс маси тіла учасників, їх вік і стать.

Як зменшити шкоду жирної їжі?

Допоможуть:

  1. Фрукти і овочі. Свіжі фрукти або овочі, як приготований з них сік, випитий після їжі, знижують негативний вплив жирної їжі і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
  2. Фізічні вправи після їжі. На думку японських дослідників (Університет префектури Кіото), їжа з високим вмістом жирів не буде негативно впливати на організм, якщо незабаром після їжі зробити легкі вправи або просто пройтися. Це допоможе прискорити процес засвоєння жирів організмом і знизити рівень тригліцеридів у крові, які з’являються після вживання жирів.