Середа, Жов 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Науковці почали вивчати акупунктуру

Вівторок, 15 вересня 2020 року

Акупунктура

Акупунктура, звана також голкорефлексотерапією або просто голкотерапією, широко застосовується для лікування різних захворювань, в тому числі, хронічного стресу. Але поки наука не може пояснити механізм дії цього методу лікування.

В акупунктурі, традиційному напрямку китайської медицини, вплив на організм відбувається через введення спеціальних голок в певні точки на тілі. Ці акупунктурні точки знаходяться на меридіанах, по яких циркулює життєва енергія Ци.

Учені з медичного центру Джорджтаунського університету спробували наблизитися до пояснення того, що ж відбувається при сеансі голковколювання. Ладан Ешкеварі — анестезіолог, фізіолог, сертифікований фахівець з голковколювання і керівник дослідження — зазначає, що багато лікарів, які практикують голкотерапію, спостерігають, що цей метод лікування допомагає їх пацієнтам боротися з хронічним стресом. У той же час, поки немає біологічних доказів, що підтверджують ефективність акупунктури.

З метою вивчення ефекту електронної акупунктури на рівні білків і гормонів, що виділяються при стресі, Ладан Ешкеварі розробила серію експериментів. Експерименти проводилися на пацюках, які були поділені на чотири групи: контрольна група — які не піддавалися стресу і яким не робили акупунктуру, друга — ті, які піддавалися стресу і яким робили імітацію акупунктури, третя — ті, які піддавалися стресу і яким робили акупунктуру за традиційними методиками і четверта — ті, які піддавалися стресу без акупунктури.

Після 10-денного експерименту, було виміряно рівень гормонів в крові, які виділялися гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковою віссю. Гіпоталамо-гіпофізарно-надниркова вісь включає гіпоталамус, гіпофізі наднирники, взаємодії між цими органами управляє реакцією на стрес, регулює травлення, імунну систему, настрій та емоції, розподіл і накопичення енергії.

Також було виміряно рівень нейропептида Y, який виділяється симпатичною нервовою системою. Остання, у свою чергу, задіюється при появі реакції на сильний стрес, і лімітує приплив крові до всіх органів, крім серця, легенів і мозку, які необхідні для реакції на небезпеку.

У результаті дослідження з’ясувалося, акупунктура значно знижує вироблення стресових гормонів: блокує ріст виділення гормонів ГПН-віссю, викликаний хронічним стресом, і шлях нейропептида Y. Також виявилося, що контрольна група (яким робили імітацію акупунктури), не отримала від неї ніякої користі.

На думку вчених, дослідження дадуть можливість для розуміння того, що відбувається у пацієнта на молекулярному рівні при лікуванні акупунктурою.

Comments   

загрузка...