• Недосипання небезпечне для організму

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 18 серпня 2013 року

Недосипання шкодить здоров’ю: воно створює не тільки психологічний дискомфорт і швидку появу втоми. Брак сну помітно знижує активність генів, такий висновок був зроблений вченими з Суррейского університету Великобританії.

Раніше дослідники намагалися відповісти на питання, який зв’язок між такими захворюваннями як ожиріння, ослаблення функції мозку, діабет, хвороби серця і недосипанням. І тільки останнє проведене дослідження про вплив сну на здоров’я людини допомогло знайти відповідь на це питання.

Для дослідження були взяті зразки крові 26 добровольців, які в перший тиждень спали по 10 годин на день, а в другий — менш 6.Результати показали, що недосипання навіть упродовж кількох днів знижує активність 700 генів. Зниження активності генів, у свою чергу, викликає порушення хімічних процесів в організмі. Брак сну порушує внутрішній біоритм людини, а це позначається на метаболізмі клітин та імунній системі.

Співробітник університету професор Колін Сміт каже: «Ми спостерігали разючі зміни в активності генів. Очевидно, що сон грає ключову роль у відновних процесах і підтримці функціонального стану людського організму. […] Нездатність виробляти нові клітини і заміняти ними старі може призвести до виникнення дегенеративних захворювань».

За словами доктора Ахілеша Редді (Кембриджський університет), дані результати роботи пов’язані з дослідженнями в області медичних препаратів, які в майбутньому могли б замінити людині сон: «Поки ми не знаємо, які „перемикачі“ в організмі тягнуть за собою всі ці зміни. Однак в теорії, якщо ми зможемо знайти спосіб вмикати і вимикати їх, то в подальшому можна буде обходитися без сну. Втім, за моїми відчуттями, здоровий сон має фундаментальне значення для відновлення всіх клітин».

Результати досліджень були опубліковані в журналі Національної академії наук США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...