• Прагнення успіху на роботі зашкодить здоров'ю?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 28 липня 2015 року

Прагнення до успіху в кар’єрі, нарівні з пристрастю до чого-небудь, чи то тяга до жирної їжі або малорухливий спосіб життя, шкодять здоров’ю і життєвому благополуччю.

Останні проведені дослідження показують, що найчастіше досягнення в кар’єрі роблять людину тільки більш нещасною.

Професор Гарвардської школи бізнесу Клейтон Крістенсен багато років вивчає мотивації в кар’єрі та роботі. За його словами, людина, яка живе заради короткострокових успіхів у житті, має погані відносини з оточуючими. З часом, коли подібні прагнення до успіху стають нормою життя, людина починає шкодувати з приводу того, що упустила щось більш важливе, і при цьому так і не знайшла себе.

Тімоті Джадж (Університет Нотр-Дама) і Джон Каммейер-Мюллер (Університет Флориди) вирішили простежити як складаються долі обдарованих дітей. Найбільш амбітні діти, які отримали освіту в престижних університетах, з часом починають заробляти більше грошей і досягають більшого успіху в кар’єрі, в порівнянні зі своїми настільки ж обдарованими, але менш амбітними однолітками.

Але при оцінці їх благополуччя, результат виявився прямо протилежним: ті, у кого було більше прагнення до успіху, продовжували відчувати незадоволеність життям, мали меншу тривалість життя, частіше страждали від стресу, депресій і хронічних захворювань.

Чи говорить це про те, що наші амбіції не пов’язані з задоволеністю життям і тим більше — з довголіттям?

Інше дослідження під керівництвом психолога Тіма Кассера також підтверджує це. У дослідженні Кассер протягом декількох років спостерігав за особливою категорією своїх пацієнтів, т.зв. «тих, хто горить на роботі».

Спостереження показало, що люди, які мають сильне прагнення до матеріалістичних цінностей, «плодів успішної кар’єри», в результаті отримують не тільки постійний стрес, але й навіть розчаровуються в житті. Це породжує велику незадоволеність сімейним життям, погіршуються соціальні зв’язки, взаємини як з батьками та родичами, так і з друзями.

Дослідники закликають задуматися про те, яку ціну платять люди, які мають зайве прагнення до успіху. Чи варто це отриманого результату?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...