• Пташиний грип став стійким до ліків

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 5 червня 2013 року
Вірус H7N9 став стійким до дії лікарських препаратів.

Нагадаємо, новий штам пташиного грипу H7N9 поширюється в Китаї. Джерело зараження — птахи. Вже через місяць після його виявлення заразилися більше сотні осіб, з яких 20% одужали, 20% померли, а інші знаходяться в критичному стані. Основним симптомом захворювання пташиним грипом є важка форма пневмонії. Також зараження вірусом може викликати проблеми з імунною системою, зараження крові та поліорганну недостатність.

Найбільше занепокоєння викликає можливість того, що вірус почне передаватися від людини до людини. Це може призвести до його широкого поширення — початку пандемії. Зараження вірусом H7N9 інших тварин (наприклад, свиней) також підвищує ймовірність його мутації.

Раніше повідомлялося, що вірус H7N9 чутливий до дії такого антивірусного препарату як Tamiflu, який на сьогодні є єдиним способом боротьби із пташиним грипом. Проте нещодавно було виявлено, що у 3 з 14 пацієнтів, які проходили антивірусне лікування в Шанхаї, з’явилася стійкість до дії цього препарату.

Дослідниками були проаналізовані проби вірусу, отримані у 14 пацієнтів, половина з яких потребувала штучної вентиляції легень. У більшості хворих лікування антивірусними препаратами знизило вміст вірусу H7N9 і призвело до полегшення симптомів. Однак генетичний аналіз, проведений у трьох пацієнтів, для яких лікування виявилося безрезультатним, виявив мутацію вірусу та його резистентність до лікування.

Дослідники занепокоєні з приводу того, що стійкість до медичних препаратів у вірусу виникла так швидко. В той же час, вже більше двох тижнів не було зафіксовано нових випадків захворювання на пташиний грип.

Загалом з появою перших повідомлень про появу нового штаму пташиного грипу був відзначений 131 випадок зараження. Від вірусу померли 36 осіб.
Підписатися:

Коментарі