Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Американські вчені запропонували спосіб підвищення ефективності антибіотиків за допомогою срібла

Субота, 22 серпня 2020 року

На сьогоднішній день опір бактерій антибіотикам являється однією з найбільших проблем для медицини.

Раніше зазначалося, що антибіотики стають все менш ефективними. Одночасно з цим у світі з’являється все більша кількість бактерій, стійких до антибіотиків. Ці зміни викликають чимале занепокоєння, оскільки вони є незворотними.

Для боротьби з інфекціями срібло використовувалося ще в часи «батька медицини» Гіппократа, який за 400 років до н.е. описав його антибактеріальні властивості. Але до сьогоднішнього часу те, як цей благородний метал придушує ріст грам-негативних бактерій, залишається нез’ясованим.

Нове дослідження вчених з медичного інституту при Гарвардському університеті (США) підтвердило: додавання срібла у відомі антибіотики, допоможе ефективно боротися із зростанням кількості резистентних мікробів. При взаємодії з сріблом, ефективність антибіотиків зростає в 10–1000 разів. Срібло здатне порушувати біологічні процеси у бактерій, які стають більш вразливими до антибіотиків, йдеться на сайті Інституту біоінженерії Вісса при Гарвардському університеті .

Грам-негативні бактерії — один з двох основних типів бактерій, що викликають патології, які погано піддаються лікуванню. Саме срібло виявилося найбільш ефективним у протидії цим бактеріям.

Керівник дослідження Жозе Ребун Моронес-Рамірез зазначив: «Ці результати вказують на те, що срібло можна використовувати для посилення дії існуючих антибіотиків у боротьбі з грам-негативними бактеріями».

Наступне завдання дослідників — знайти спосіб додавання срібла до ін’єкцій або пігулок. Припускають, що срібло може бути використане як добавки або покриття в існуючі антибіотики.

Джим Коллінс, один з авторів роботи зазначив: «Кількість резистентних штамів бактерій продовжує рости, а число нових антибіотиків, що пройшли всі стадії розробки, випробування та допуску на ринок, безнадійно відстає. Можливо замість того, щоб йти шляхом пошуку нових антибактеріальних препаратів, ми пошукаємо способи поліпшити старі?».

Comments   

загрузка...