ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Спів допоможе вилікувати проблеми дихання

Велика Епоха

Проблеми з диханням, викликані такими захворюваннями легень, як бронхіт, астма або емфізема, можуть бути вирішені за допомогою співу. Такий незвичайний метод терапії запропонували лікарі з Великобританії, повідомляє The Daily Mail.

Захворювання легенів можна вилікувати співом. Фото: Gustavo Caballero/Getty Images
Захворювання легенів можна вилікувати співом. Фото: Gustavo Caballero/Getty Images
Недолік кисню є основною проблемою при ураженні легенів. При ньому людина звикає до частого і поверхового дихання. Однак таке дихання не приносить полегшення і, навпаки, ще більше посилює проблему. У цьому випадку рекомендують, навпаки, вчитися дихати глибоко. Таке дихання призупиняє ритм, насичує кров киснем і задіює м’язи живота. М’язи живота дозволяють глибоко вдихнути і без великих зусиль видихнути повітря.

Для дослідження проблем дихання в лондонській лікарні Royal Brompton була відкрита програма «Singing For Breathing» («Спів для дихання»), на якій людей вчать, як розслабляти м’язи живота. Завдяки цьому дослідженню вчені встановили, що такі захворювання, як астма, бронхіт та емфізема можна вилікувати, якщо щодня займатись співом.

Доктор Ніколас Хопкінсон, головний лікар лікарні, зазначає: «Оскільки багато людей люблять співати, ми подумали, що це допоможе їм контролювати їхній зв’язок із диханням і буде чимось приємним і позитивним на відміну від стандартного методу фізіотерапії». За його словами, більшість пацієнтів, які взяли участь у групових заняттях зі співу, стали почувати себе набагато краще.

Доктор Норман Едельман, головний лікар Американської легеневої асоціації: «Контроль за диханням, як уміння, що набувається в співі, дуже важливе, тому що люди з хронічними обструктивними захворюваннями легень повинні намагатися дихати глибоко й повільно і синхронізувати кожен подих, коли вони щось роблять».

«Хоровий спів призводить до активізації дихання і контролю дихальної мускулатури і до вироблення цілого ряду гормонів позитивних емоцій, не в останню чергу завдяки спільним переживанням. Наприклад, виробляється окситоцин, так званий гормон прихильності, а також класичний гормон щастя ендорфін. Крім того, при співі утворюється імуноглобулін. Це означає, що спів зміцнює імунітет. Так, наприклад, співаки в аматорських та професійних хорах рідше хворіють взимку на нежить», — говорить Екарт Альтенмюллер, невролог, експерт з музичної медицини та професор в інституті музики, театру і засобів масової інформації в Ганновері.