• Як захистити фірму від захоплення?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 7 липня 2013 року

Захиститись від рейдерських захоплень можна, важливо при цьому передбачити можливість таких незаконних зазіхань на бізнес та намагатись уникнути їх, радять представники МВС. Одним із найбільш дієвих засобів боротьби з рейдерами після того, як вони прийшли, називають залучення громадськості та ЗМІ.

А от для того, щоб попередити рейдерські атаки, потрібно сконцентрувати акціонерний капітал в руках невеликої кількості осіб, слідкувати за складом співвласників, а також викупити частки в учасників, які не беруть участі в діяльності підприємства, радить Олексій Комар, представник Департаменту МВС по боротьбі з економічною злочинністю.

Крім того, потрібно слідкувати, чи не були внесені зміни до організаційно-правового статусу підприємства. Важливо стежити за скуповуванням акцій у співвласників. Ще одна важлива річ, про яку слід пам’ятати підприємцям — не допускати виникнення на підприємстві боргів, тим більше прострочених кредиторських заборгованостей. Частина захоплень починається саме з цього.

Крім того, представник МВС радить удосконалювати методи роботи менеджерів та персоналу, а відповідальним за економічну безпеку використовувати способи конкурентної логіки.

Для того, щоб попередити рейдерські захоплення, потрібно знати, як діють рейдери, говорить Олексій Комар. Зазіхання на чужий бізнес починаються зі збору інформації щодо підприємства або організації. Потім відбувається атака. Рейдер починає себе «піарити», намагаючись таким чином отримати визнання і таким чином легалізуватись та завершити розпочате перехоплення управління.

Що цікаво, в законодавстві України за «рейдерство» не судять — в Кримінально-процесуальному кодексі такого визначення немає. Притягнути до відповідальності рейдерів можуть за підробку документів, шахрайство, доведення до банкрутства або хуліганські дії, говорить представник МВС.

Міліція допоможе?

Діють в Україні і громадські організації, які спеціалізуються на боротьбі з рейдерами і допомагають підприємцям, які зазнали атак. Але те, що міліція може захистити в разі нелегального захоплення, в цих організаціях ставлять під сумнів, і навіть звинувачують правоохоронців у тому, що ті часом співпрацюють з рейдерами.

“  Якщо раніше були лисиці, то зараз стали вовки. Якщо раніше лисиці хитро відбирали шляхом юридичних схем, то зараз [рейдерські] схеми спростилися: проводяться перевірки, порушуються кримінальні справи, фіксується топ-менеджер або власник підприємства з подальшим виходом на переговори з пропозицією поділитися бізнесом  ”

Андрій Семидідько, в.о. директора «Антирейдерського союзу підприємців України»

«Зараз ідуть схеми через роботу правоохоронних органів, через невтручання тих же правоохоронних органів у вигляді прокуратури, МВС, через винесення неправосудних рішень тими ж суддями», — говорить Андрій Семидідько, в.о. директора «Антирейдерського союзу підприємців України».

За його словами, правоохоронні органи та суди все частіше стають частиною рейдерських схем. Причому якщо суддів раніше намагались підкупити, тепер для винесення «потрібних» рішень на них можуть тиснути адміністративно.

«Якщо раніше були лисиці, то зараз стали вовки. Якщо раніше лисиці хитро відбирали шляхом юридичних схем, то зараз [рейдерські] схеми спростилися: проводяться перевірки, порушуються кримінальні справи, фіксується топ-менеджер або власник підприємства з подальшим виходом на переговори з пропозицією поділитися бізнесом або поділитися частиною прибутку», — говорить Андрій Семидідько.

За його словами, в країні зараз працює 5—7 груп рейдерів, але проблема в тому, що показових судів проти них не було. Потрібно, щоб порушники за своїми вчинки відповідали персонально — це ж стосується недобросовісних суддів та працівників правоохоронних органів.

Загалом за першу половину року, за даними МВС, в Україні було розпочато 16 досудових досліджень по «рейдерських справах» — за фактами доведення до банкрутства, шахрайства та підроблення документів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...