ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Серед сов більше представників «макіавеллізму», «нарцисизму» і психопатії - вчені

Велика Епоха

Дослідники, що вивчали поведінку і характер людей, які відносяться до типу «сов» і «жайворонків», виявили, що серед перших більше так званих представників «темної тріади», «макіавеллізму», «нарцисизму» і психопатії, повідомляє Research Digest.

Вчені: «Сови» більш екстремальні й агресивні. Фото: Photos.com
Вчені: «Сови» більш екстремальні й агресивні. Фото: Photos.com
Дослідники також довели, що більшу частину злочинів скоюють вночі, оскільки екстремальна і агресивна поведінка проявляється саме в нічні години.

Відповідно до світової статистики, «сови» складають приблизно 40% населення планети, а «жайворонки» ― 25%. Решта 35% ― так звані «голуби». Однак серед них лише 3%, хто може назвати себе чистою «совою» або чистим «голубом», причому серед «чистих типів» більше жінок, ніж чоловіків.

Жайворонки зазвичай встають рано (в середньому о 6―7 ранку), а о 21―22 годині вже лягають спати. Голуби встають трохи пізніше, а йдуть відпочивати близько 23:00. Сови ж вранці дуже люблять поспати, тому прокидаються важко. До обіду зазвичай мляві й повільні, проте ввечері енергія у них б'є ключем. Спати лягають такі люди вже за північ.

Серед відомих людей опівнічниками були Адольф Гітлер, Уїнстон Черчілль, Джеймс Джойс, Елвіс Преслі і французький письменник Марсель Пруст. Винахідники Томас Едісон і Нікола Тесла взагалі не спали. Лауреат «Еммі», американський письменник, стенд-ап комік і телеведучий Джей Лено спить чотири години на добу. Леонардо да Вінчі спав протягом 15-ти хвилин кожні чотири години. А Сальвадор Далі, втім, як Едісон і багато інших впливових люди, вважав сон марною тратою часу, тому намагався не спати, і навіть придумав для цього свій метод, який його будив, пише New Scientist.

Нагадаємо, раніше вчені провели дослідження за «совами» і «жайворонками» на сумлінність. Експеримент показав, що ті, хто вставав вранці рано («жайворонки»), були більш сумлінними. У той же час виявилось, що «сови» більш дратівливі та часто є екстравертами. Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що сумлінність тісно пов'язана з циклом сну індивідуума.