• Робити щеплення чи ні, можливо, будуть вирішувати батьки

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 1 серпня 2015 року

Нещодавно у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект, за яким батьки отримують право самі вирішувати — робити щеплення своїй дитині або відмовитись.

Для багатьох батьків це питання є досить непростим: час від часу з’являються повідомлення про смерть дітей, яким були зроблені щеплення неякісною вакциною. Досить згадати випадок загибелі в Україні 11 дітей після вакцинації від гепатиту В. Виробником препарату в цьому випадку була фірма «Фармстандарт-Біолік».

Лікарі говорять про те, що широкомасштабна відмова від щеплень може спровокувати епідемію в майбутньому. В той же час, складно бути повністю впевненим, що вакцинація дитини не спричинить появи ускладнень. Посилаючись на статистику, медики наводять черговий аргумент на захист вакцинації: ризик захворювання дитини інфекційною хворобою і смерті від неї (або подальших ускладнень хвороби) набагато перевищує ризик смерті в результаті ускладнень після щеплення.

Щоб уберегти свою дитину від неякісної вакцинації, медики радять використовувати препарати відомих фірм: ті мають великий досвід роботи і хорошу репутацію. Однак найчастіше такі щеплення доводиться оплачувати самим батькам.

В перші дні після народження дитини їй роблять 2 основних щеплення, встановлених Міністерством охорони здоров’я — від гепатиту В і туберкульозу (за словами медиків, ці щеплення діти переносять легко). У віці 1 та 6 місяців щеплення проти вірусного гепатиту В повторюють.

В загальній складності, дитина дошкільного віку повинна мати такі щеплення:

— Проти туберкульозу і реакція Манту (6–7 років),

— Проти коклюшу (роблять, починаючи з 3-місячного віку), дифтерії (в 4, 5 місяці), правця та поліомієліту (в 6 місяців). Першу ревакцинацію роблять у 18 місяців, другу (від поліомієліту) — у 20 місяців.

— Проти кору, краснухи, епідемічного паротиту: у 12 місяців — вперше, повторно в 6 років.

За словами головного педіатра МОЗ України Раїси Мостовенко, вакцинація особливо необхідна від таких захворювань, як дифтерія, поліомієліт, правець.

«Померти від вакцинації неможливо. Смертельні ж випадки найчастіше пов’язані не з вакцинацією, а з прихованою хворобою, яка невідома, або не має проявів. Вакцина може стати тригером, тобто „запуском“ хвороби. Але не може бути смерті від самої вакцини», — зазначає Раїса Мостовенко.

Так чи інакше, можливо батькам буде надана змога самим вирішувати, робити щеплення дитині чи ні, іне відстоювати своє рішення всіма можливими способами в суді.

Загалом внесення змін і доповнень до законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» і «Про захист населення від інфекційних хвороб» стало свого роду реакцією на тенденцію все частішої відмови батьків від вакцинації їхніх дітей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...