• Питна вода допомагає мозку працювати

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 23 липня 2013 року

Простий і ефективний спосіб поліпшити роботу мозку відкрили вчені з Університету Східного Лондона.

Відомо, що навіть незначне зневоднення організму негативно відбивається на функціонуванні мозку. Водночас спостерігається і зворотний зв’язок: склянка води поліпшує роботу мозку. З метою більш детального дослідження під керівництвом Керолайн Едмондс був проведений експеримент, в якому взяли участь 34 людини, передає Daily Mail.

Добровольцям запропоновали пройти тестування, в ході якого вони відповідали на питання різної складності. Тестування проводилося двічі на день — після сніданку і після вживання брикетованого зернового концентрату (після його вживання учасникам було запропоновано випити пляшку води). Сніданок також складався із зернового концентрату, проте його не дозволяли запивати водою.

Ті з добровольців, хто не відчував спраги, мали однакову швидкість реакції як при вживанні води, так і без неї. Але ті з учасників, хто відчували спрагу, на 14% швидше справлялися з тестами після того, як вгамовували її.

Учені так коментують отримані результати: «Якщо ви довго не можете впоратися з тим чи іншим завданням, склянка води зможе вам в цьому допомогти». На їхню думку, вода допомагає «звільнити» ті ділянки мозку, завдання яких полягає в інформуванні організму про свою спрагу.

Питна вода покращує роботу мозку при вирішенні завдань, які вимагають швидкого реагування, особливо якщо в цей момент людина відчуває спрагу.

В планах дослідників — з’ясувати, чому вода сприяє поліпшенню саме пізнавальних функцій.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Frontiersin Human Neuroscience.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...