ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вбережемо дітей від травм психіки

Велика Епоха
Люди, які в дитинстві перенесли психологічні травми, мають більше шансів померти передчасно, вважають автори нового дослідження, повідомляє The Daily Mail.

Фото:STR/AFP/Getty Images
Фото:STR/AFP/Getty Images
Як показали цифри Національного дослідження розвитку дітей, народжених у Великобританії в 1958 році, чоловіки і жінки, які пережили важкі стреси в дитинстві, найчастіше помирали, досягнувши 50-річного віку. Тобто ризик передчасної смерті збільшувався на 80%.

Дослідження протягом багатьох років проводив французький Національний інститут здоров'я та медичних досліджень (INSERM) за сприяння Міжнародного центру вивчення якості життя та охорони здоров'я, Європейської ради з наукових досліджень (ESRC) при Лондонському університеті.

Досліджували передчасну смертність 15 тис. осіб, які пережили психологічні травми у віці 7, 11 і 16 років.

До уваги бралася така негативна сімейна обстановка дітей, як неувага батьків до своєї дитини, побої і знущання, розлучення батьків і ув'язнення кого-небудь з членів сім'ї.

При цьому ймовірність померти до 50 років для жінок зростала з кількістю перенесених негараздів у дитинстві. Так, у жінок, які зазнали одного сильного стресу в 16 років, можливість померти у 50 років зростала на 66%. А у жінок, які перенесли два і більше «негативних досвіди» в дитинстві, ризик передчасної смерті збільшувався на 80%.

Чоловіки, які перенесли дві або більше психологічні травми в дитинстві мали на 57% більше шансів померти, не досягнувши 50-річного віку.

Зв'язок між «несприятливим» дитинством і передчасною смертю зберігався навіть, коли були враховані такі фактори, як рівень освіти і соціальний клас, вживання алкоголю і тютюну, а також психологічні травми в підлітковому віці.

Дослідники відзначають, що молоді люди, які пережили важкі психічні зриви, частіше схильні до самогубства і таких пристрастей, як алкоголь або наркотики.

Вчені також вважають, що у дітей, які страждають від сильних стресів, висока ймовірність виникнення дисбалансу в їхніх гормонах та імунній системі, що в майбутньому може позначитися на їхньому фізичному розвитку і здоров'ї.

«Багато людей і раніше здогадувалися про це, але досі у нас не було вагомих доказів від такої великої групи людей. Це говорить про те, що якщо ми хочемо поліпшити здоров'я населення, необхідно починати надавати всіляку підтримку дітям, що зазнають серйозних негараздів з раннього віку», ― такий висновок зробив один із авторів дослідження професор Мел Бартлі.