ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як впливають на наш зір смартфони?

Велика Епоха

Недавнє дослідження і багаторічні спостереження за британцями засновника клініки «Фокус» («Focus Clinics») показали, що смартфони стали причиною короткозорості багатьох своїх господарів, незважаючи на те, що і зробили їхнє життя простішим.

Смартфони викликають у багатьох людей короткозорість. Фото: IndiaTimes
Смартфони викликають у багатьох людей короткозорість. Фото: IndiaTimes
За оцінками британського офтальмолога, професора Девіда Алламбі, кількість молодих пацієнтів з міопією (короткозорістю) почала різко зростати з 1997 року, коли смартфони вперше з'явилися у продажу. Зараз кількість таких хворих збільшилася на 35%. А в наступне десятиліття, на думку провідного хірурга, ця цифра зросте ще вдвічі. Тобто, до 2033 року майже 50% людства вже в 30-річному віці може стати жертвою короткозорості, пише Femalefirst.co.uk.

За спостереженням Алламбі, половина британських власників смартфонів витрачають на них в середньому по дві години на день. У поєднанні ж із загальною кількістю годин, проведених біля екранів комп'ютера, ноутбука, планшета або телевізора, це означає, що молодь і діти особливо схильні до погіршення зору.

«Сьогоднішнє покоління дітей зазнає найбільшого ризику короткозорості, оскільки дуже багато з них отримують в подарунок свої перші смартфони з семи років».

Нове дослідження також показало, що середній користувач смартфона тримає гаджет у 30 см від обличчя, а деякі ― на відстані всього лише 18 см. У той час як газети і книги читають у 40 сантиметрах від очей.

Алламбі ще передбачив, що до 2014 року другим найбільшим ринком для смартфонів будуть діти у віці від 12 до 17 років, після 18—24-літніх.