ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чим шкодить організму надмірне вживання кави?

Велика Епоха

Вживання більше чотирьох чашок кави в день може призвести до численних проблем зі здоров'ям, а також збільшує ризик передчасної смерті на 21% ― такі результати нових досліджень, опубліковані в журналі «Праці клініки Майо», повідомляє MNT.

Фото: Ірина Рудська/Велика Епоха
Фото: Ірина Рудська/Велика Епоха
Дослідники з Національної асоціації кави США провели аналіз взаємозв'язку між споживанням кави і причин смерті, використовуючи дані аеробних центру довгострокових досліджень (ACL): національний індекс смертей і дані огляду смертей.

У дослідженні, яке пройшло в період між 1979 і 1998 роками, взяли участь близько 45 тисяч чоловіків і жінок від 20 до 87 років.

Всіх учасників попросили заповнити медичну анкету, розписавши свій спосіб життя, включаючи вживання кави, а також особисту і сімейну медичну історію.

Випробовуваних більше не спостерігали, аж до 31 грудня 2003 року. За цей час було зафіксовано 2512 смертей, з них 32% мали місце від серцево-судинних захворювань.

Як показав аналіз, ті , хто пив більше ― до 28 чашок кави на тиждень, мали на 21% вищий ризик смертності у порівнянні з учасниками, які пили менше 28 чашок на тиждень.

У тих, хто випивав більше 28 чашок кави на тиждень у віці до 55 років, ризик смертності збільшився до 50%.

Згідно з висновками вчених, кава стимулює викид адреналіну, інгібує активність інсуліну (підвищує рівень цукру в крові), а також підвищує кров'яний тиск і рівень гомоцистеїну, що розвиває хвороби серця і слабоумство, пише Irish Independent.

Крім того, дослідники виявили, що ті, хто споживає велику кількість кави ― більше схильні до куріння і, відповідно, мають дуже слабку серцево-судинну систему.

Зазначимо, найбільшими любителями кави вважаються американці. В Цілому вони вживають більше 400 мільйонів чашок на день.