ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Естонські генетики клонували корову і отримали молоко

Велика Епоха
Естонські генетики показали в Тарту 3 вересня перше трансгенне клоноване теля жіночої особини. Істота має геном гормону росту людини, повідомляє DELFI.ee.

Клоновану корову виростили естонські генетики. Foto: MARI LUUD
Клоновану корову виростили естонські генетики. Foto: MARI LUUD
Теличка народилася в Тарту 22 червня 2013 року, після чого для команди дослідників з Естонського університету природничих наук і Тартуського університету почалися напружені дні.

Бура з білими плямами теличка в даний час успішно пережила інфекційний період, і її творці зітхнули з полегшенням. Робота, розпочата 5 років тому, нарешті, принесла свої плоди.

За очікуваннями вчених, в майбутньому від Юуні — так назвали молоду корову можна буде отримувати молоко для фармацевтичної промисловості.

Оскільки молоко буде насичене гормоном росту, останній можна буде виділити з продукту і використовувати для медичних цілей. Автори проекту впевнені, що подібна технологія дозволить підвищити якість лікування і знизити собівартість ліків.

«Людство давно шукає джерела природних лікарських засобів. Тепер ми значно ближче просунулися до отримання відносно керованих натуральних лікувальних препаратів. У цьому аспекті клонування телички є значним досягненням», прокоментувала журналістам Teadus.err.ee ректор Аграрного університету Майт Классен.

Професор фізіологічної геноміки Сулев Кокс із Тартуського університету відзначив: «Коли корова почне давати молоко, в ньому буде міститися значна кількість гормону росту людини. Це молоко пройде через очищення і буде розлито по упаковках для хворих людей (з інсуліновою залежністю). Наразі основна проблема для таких людей полягає в тому, що виробництво таких ліків є досить складним і тому дуже дорогим».

Генетики планують у найближчі кілька років збільшити стадо клонованих корів на 5-10 особин. Питання залишилося за технологією, оскільки продукт є, а партнерів щодо подальшого розвитку поки немає.

«Зараз ми шукаємо нових партнерів. Всі ці 10-12 місяців ми не можемо сидіти склавши руки і просто чекати. Але ми повинні бути готові до розробки технологічного процесу. Нам потрібні великі інвестиції, тільки так наш проект зможе розвиватися», сказав Кокс.

Нагадаємо , перша корова у світі, яка дала молоко, що містить гормон росту, була виведена в Аргентині в 2006 році. Але те молоко трохи відрізняється за технічних тонкощів та містить ГМО.