• Чи можна попередити старече слабоумство?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 9 липня 2015 року

Деменція та пов’язаний з нею ряд захворювань з подібними симптомами (хвороба Альцгеймера, старече й судинне слабоумство) — найпоширеніші захворювання нинішнього покоління. Медики називають деменцію всесвітньої катастрофою, яка лише чекає свого часу.

Деменція — невиліковне захворювання, в результаті якого відбувається відмирання клітин мозку. В людини, яка страждає на деменцію, спостерігається пошкодження пам’яті, мислення, мовлення, вона стає майже не здатною розуміти й приймати рішення. Посилюючись з плином часу, хвороба призводить до повної недієздатності. Деменція, старече й судинне слабоумство, хвороба Альцгеймера мають схожі симптоми, але для їхнього лікування застосовують різні методи. Хвороба Альцгеймера діагностується у 62% всіх хворих на деменцію, і зустрічається найчастіше.

Сотні мільярдів доларів, які щорічно виділяються на дослідження деменції, підтримку хворих тощо, не змінює статистику: кожні 4 секунди ставлять діагноз цього захворювання. Прогнози медиків також не втішні: за їхніми словами, лише за 40 років число людей з діагнозом старечого недоумства збільшиться втричі.

Сьогодні медики говорять про те, що рання діагностика є основною в боротьбі з деменцією: перші прояви захворювання (проблеми з пам’яттю) починають виявлятися тільки через 10–15 років після виникнення хвороби. Проте до цього моменту вже відбулося відмирання 1/5 ключових центрів пам’яті головного мозку. Враховуючи все вище сказане, стає зрозумілою неефективність ліків.

На думку професора Н. Фокса (лондонська Національна клініка неврології та нейрохірургії) необхідно застосувати отримані вже сьогодні результати для лікування деменції на ранній стадії, щоб запобігти її розвитку.

Одним із способів виявити виникнення хвороби на ранній стадії може стати діагностика за аналізом крові. Вчені сподіваються, що їм вдасться виявити певний склад хімічних речовин у крові, що будуть сигналом до лікування хвороби на ранній стадії.

Крім цього, для кожного виду хвороби — деменції, старечого слабоумства, хвороби Альцгеймера — необхідно застосовувати різні технології.

На сьогодні не існує ліків, які було б здатні зупинити або хоча б сповільнити розвиток хвороби і вмирання мозку.

Бапінезумабі, соланезумаб — препарати, що застосовуються сьогодні для лікування хвороби Альцгеймера та поліпшення функцій мозку, не виправдали очікувань. Деякі вчені говорять, що другий препарат ефективний на стадіях з невираженою формою старечого недоумства. Дослідження в цьому напрямку тривають.

Небезпека деменції, хвороби Альцгеймера та подібних захворювань мозку пов’язана ще і з тим, що вчені не можуть твердо відповісти на питання щодо заходів профілактики цього захворювання.

Основний фактор ризику — вік. Щоб зменшити пошкодження кровоносних судин медики радять стежити за серцем, рівнем кров’яного тиску, рівнем холестерину та цукру в крові, відмовитися від куріння, стежити за своєю вагою та бути фізично активним — дотримуватися здорового способу життя.

Вам також може бути цікава стаття «Робота на присадибній ділянці позитивно впливає на якість життя літніх людей».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...