• Арештованих учасників Євромайдану мають звільнити за 10 днів

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 29 грудня 2013 року
У четвер, 26 грудня 2013 року, в Україні набув чинності закон, який передбачає, що учасники Євромайдану повинні бути звільнені від кримінального та адміністративного покарання.

Точна назва цього закону — «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Він був опублікований за підписом Президента 25 грудня у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр».

Згідно з цим законом, всі особи, які брали участь в акціях протесту з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цього закону (тобто 26 грудня 2013 р.) і вчинили дії, що припускають кримінальну або адміністративну відповідальність, повинні бути від неї звільнені.

Відкриті судові справи проти учасників подій на Євромайдані підлягають закриттю.

Нагадаємо, цей закон Президент України Віктор Янукович підписав 23 грудня. А Верховна Рада України прийняла його 19 грудня.

Водночас, як пише «Обозреватель», на думку експертів, цей закон неможливо здійснити. Зокрема, Павло Гвоздик, член Ради суддів України, вважає, що його не зможуть застосувати на практиці ні правоохоронні органи, ні суди через те, що в законодавстві відсутні механізми його здійснення.

Чи так це насправді, ми зможемо побачити протягом найближчих десяти днів — адже саме такий термін з дня набуття чинності цього закону, згідно з його статтею №4, дається уповноваженим органам, щоб прийняти рішення, які виходять із цього закону.

Зазначимо, днями багатьох політв'язнів звільнили в Росії.
Підписатися:

Коментарі