• Командувача ЧФ Росії звинувачують у вчиненні диверсії в Криму

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 6 березня 2014 року

Генпрокуратура України внесла до реєстру досудових розслідувань справу проти командувача Чорноморським флотом РФ Олександра Вітко. Російському чиновнику інкримінують підбурювання до державної зради і організацію диверсії на території АР Крим, повідомляє прес-служба ГПУ.

Згідно з даними ГПУ, віце-адмірал Олександр Вітко зі своїми підлеглими в період з 28 лютого до 4 березня 2014 року здійснював тиск, підкуп і погрожував військовослужбовцям ВПС України на території Криму. Зокрема, вимагав скласти зброю, передати майно і здійснити акт державної зради.

Крім цього, Вітко наказував військовослужбовцям Збройних сил Росії застосовувати в Криму бойову техніку і вогнепальну зброю, здійснювати постріли, вибухи, підпали споруд військових установ, блокувати пункти управління і зв'язку, що мають важливе оборонне значення для України, йдеться в повідомленні.

За скоєння цих злочинів Кримінальним кодексом України передбачається покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 15 років.

Раніше, 2 березня 2014 року в. о. генпрокурора України Олег Махніцький офіційно заявив, що спецоперація по захопленню Криму готувалася попередньою владою України спільно з СБУ, ФСБ та іншими спецслужбами Росії протягом останніх 4-х років. В даний час відносно цієї справи ведеться розслідування, і всі винні будуть притягнуті до відповідальності.


Читайте також:

ЄС назвав імена колишніх українських чиновників, чиї рахунки заморозять

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...