• Серцево-судинні захворювання найпоширеніші серед європейців

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Вівторок, 10 жовтня 2006 року

У вересні Копенгаген став місцем зустрічі фахівців Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ). Присутні розглянули методи боротьби з основними хворобами в Європі.

Найпоширеніші серед європейців - неінфекційні захворювання (НІЗ). До них належать серцево-судинні, онкологічні захворювання, проблеми психічного здоров'я, цукровий діабет, хронічні респіраторні захворювання і хвороби опорно-рухового апарату. В цілому, вони викликають 86% всіх смертей в Європі.

Найпоширенішими серед НІЗ є серцево-судинні захворювання (ССЗ). На їх частку припадає половина всіх смертей в європейському регіоні. Останнім часом кількість смертей від ССЗ в Західній Європі йде на спад. Менш благополучна ситуація спостерігається в Центральній і Східній Європі, тут показники смертності від ССЗ вдесятеро вищі ніж в західному регіоні.

Аналіз хвороб в Європі, проведений фахівцями ВООЗ, показав, що 60% захворювань пов'язано з 7 основними причинами. Серед яких: підвищений артеріальний тиск (12,8%); вживання тютюну (12,3%) і алкоголю (10,1%); підвищений вміст холестерину в крові (8,7%); надмірна маса тіла (7,8%); низький рівень споживання фруктів і овочів (4,4%); та малорухливий спосіб життя (3,5%). Одним з найважливіших чинників ризику, що сприяють розвитку ССЗ, є також діабет.

Основною причиною смерті та інвалідності серед молоді в Європі є вживання алкоголю.

Фахівці ВООЗ розділили європейський регіон за показниками смертності населення через НІЗ на три групи.

До першої увійшли 27 країн з дуже низькими показниками смертності, як серед дітей, так і серед дорослих. Серед них: Андорра, Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Сан-Маріно, Словенія, Сполучене Королівство, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швейцарія і Швеція.

У другу потрапили 16 країн з низькою смертністю серед дітей і дорослих. Сюди увійшли: Азербайджан, Албанія, Вірменія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Республіка Македонія, Грузія, Киргизстан, Польща, Румунія, Сербія і Чорногорія, Словаччина, Таджикистан, Туреччина, Туркменістан і Узбекистан.

До третьої групи увійшли 9 країн, де спостерігається низькі показники дитячої і високі показники дорослої смертності. Серед них: Україна, Білорусія, Російська Федерація, Угорщина, Казахстан, Латвія, Литва, Республіка Молдова і Естонія.

На думку експертів поширеність НІЗ серед населення носить нерівномірний характер. Малозабезпечені люди схильні до ризику захворювання в два рази більше, ніж населення з вищим соціально-економічним становищем.

При поліпшеннях в галузі охорони здоров'я скористатися нововведеннями, в основному, мають можливість люди з високим матеріальним добробутом і освітою. Внаслідок чого відмінності в стани здоров'я між людьми різних прошарків стають ще значнішими, відзначають фахівці ВООЗ.

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...